Geri Dön
DünyaKardashian diyeti kilo aldırabilir!

Kardashian diyeti kilo aldırabilir!

Diyetisyenler, Kim Kardashian’ın MET Gala’da giydiği Marilyn Monroe elbisesine sığmak için yaptığı karbonhidratsız diyetin uzun dönemde kilo aldıracağını söyledi.

Kardashian diyeti kilo aldırabilir!

ABD’li TV yıldızı Kim Kardashian, bu hafta New York Metropolitan Sanat Müzesi’nin geleneksel etkinliği MET Gala’da giydiği Hollywood ikonu Marilyn Monroe’nun ünlü elbisesine sığabilmek için şeker ve karbonhidratı keserek üç haftada 7 kilo verdi. Ancak beslenme uzmanları, bu diyetin sağlık açısından sakıncalı olduğunu söyledi. ABD’de Long Island Üniversitesi’nden Dr Deborah Salvatore, Kardashian’ın şok diyetinin daha sonra kilo aldırabileceği konusunda uyardı. 

‘Kademeli azaltılmalı’

Dr. Salvatore, “Çoğu zaman hızlı kilo kaybı, su kaybından kaynaklanır. Bu tür diyetler sürdürülebilir değildir ve uzun vadede kilonun fazlasıyla geri gelmesine neden olabilir” dedi. Salvatore, sıkı diyetler yerine sürdürülebilir beslenme değişikliklerinin sağlıklı ve kalıcı kilo kaybını sağladığını ifade etti. Hızlı kilo vermenin metabolizmayı yavaşlatacağını belirten uzmanlara göre zayıflamanın en iyi yolu, kaloriyi kademeli azaltmak ve düzenli egzersiz yapmaktan geçiyor.