Geri Dön
DünyaKedileri kaçınca aramaya başladılar! Karşılaştıkları manzara korkunç

Kedileri kaçınca aramaya başladılar! Karşılaştıkları manzara korkunç

ABD'de evlerinin bahçesinde dolaşan çift, verandanın altında "büyük" bir sürprizle karşılaştı. Kedinin kaçması ardından onu arayan ikili, karşılaştıkları manzara ile şoke oldu.

Kedileri kaçınca aramaya başladılar! Karşılaştıkları manzara korkunç

ABD'de evlerinin bahçesinde dolaşan çift, verandanın altında "büyük" bir sürprizle karşılaştı. Colorado eyaletine bağlı Englewood'da 8 Temmuz'da yaşanan olayda Lilly Rutledge-Ellison ve erkek arkadaşının karşısına puma çıktı.

Rutledge-Ellison, hayvanı en başta kedisi Wesley'nin tespit ettiğini söyledi, ''Birlikte yürüyorduk. Wesley verandanın altına girdi ve kuyruğunu dikerek dışarı kaçtı.''

GERÇEK BİR PUMAYLA KARŞI KARŞIYA KALDI

Genç kadın bunun ardından verandayı kontrol eden erkek arkadaşının, hayvanı kendisine bakarken bulduğunu ifade etti. "Bunun gerçekten bir puma olduğuna inanmadım" diyen Rutledge-Ellison, vaşak ihtimalini düşündüğünü kaydetti. Çift, hayvanın gölgelik alan aradığını varsayıyor.

Öte yandan Colorado Parklar ve Yaban Hayatı (Colorado Parks and Wildlife - CDW) görevlileri eve gelerek yaklaşık 5 saat boyunca hayvanı dışarı çıkarmaya çalıştı. CPW'dan Matt Martinez, "Puma şehrin göbeğinde olduğu için epey dikkat ettik. Operasyonun mahalle ve hayvan için sorunsuz sonuçlanması bizi sevindirdi" dedi.

Kedileri kaçınca aramaya başladılar Karşılaştıkları manzara korkunç

Bölgede 6 Temmuz'da puma görüldüğü yönünde bir ihbar geldiğini bildiren CPW, bunun aynı hayvan olabileceğini düşünüyor. Yetkililer, pumaların genellikle insanlara saldırmadığını, şehirlere geyik ve rakun gibi hayvanları avlarken girdiğini söyledi.

Şehir dışına çıkarılan hayvan daha uygun bir ortamda serbest bırakıldı.

 

 

Görgü tanığı anlattı! Lise öğrencileri birbirine girdiZeytinburnu'nda okuldan çıkan lise öğrencisi iki grup arasında bıçaklı kavga çıktı. Olay yerine gelen polisi gören liseli öğrencilerin kaçmaya çalıştığı sırada, bıçaklanan bir genç koşarken yere yığıldı. O anlar, cep telefonu kamerasına yansıdı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner