Geri Dön
DünyaKelbecer’de tehlikeli gerginlik

Kelbecer’de tehlikeli gerginlik

Azerbaycan ile Ermenistan arasında bir süredir sınırda devam eden gerginlik çatışmalara dönüştü.

Kelbecer’de tehlikeli gerginlik

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Kelbecer’deki mevzilerinin, önceki gün Ermeni güçleri tarafından ateşli silah ve havan toplarıyla yoğun ateş altına alındığı ve iki askerin yaralandığını duyurdu. Ermenistan Savunma Bakanlığı ise, çatışmalarda üç askerinin yaşamını yitirdiğini, iki askerinin yaralandığını bildirdi. Çatışmalar, iki ülke arasında Dağlık Karabağ’daki savaştan bu yana yaşanan en kanlı olay olarak görülüyor.

Bu arada çatışmalar nedeniyle Rusya, dün ateşkes çağrısı yaparken, her iki ülkenin savunma bakanlıklarının ateşkesi kabul ettiği belirtildi. Ancak Ermenistan’ın ateşkese uymayarak saldırıları sürdürdüğünü vurgulayan Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Erivan’a “sınırda kışkırtıcı adımlardan uzak durun” uyarısı yaptı.

Evin bahçesine uçan otomobilin sürücüsü ağır yaralandıManisa'nın Kula ilçesinde, sürücüsünün kontrolünden çıkan otomobil, yol kenarındaki evin bahçesine uçtu. Otomobilde sıkışarak ağır yaralanan sürücü itfaiye ekiplerince kurtarılırken, hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner