Geri Dön

Kerkük'te 2 DEAŞ militanı öldürüldü

Irak'ın Kerkük kentinde güvenlik güçleri ile DEAŞ militanları arasında çıkan çatışmada 2 terörist öldürüldü.

Kerkük'te 2 DEAŞ militanı öldürüldü

Irak'ta Terörle Mücadele Polis Güçleri 2.Tümen Komutanlığı Basın Sorumlusu Muntazar es-Saadi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgede DEAŞ'a bağlı çok sayıda "uyuyan hücre" olduğuna ilişkin istihbarat alan güvenlik güçlerinin Kerkük'ün güneyinde Elbu-Hamdan'a bağlı En-Necatiye köyü yakınında arama tarama faaliyeti başlattığını söyledi.

Teröristlerin güvenlik güçlerine ateş açmasıyla çatışma çıktığını duyuran Saadi, olayda 2 DEAŞ militanının öldürüldüğünü ifade etti. Saadi, Havice ilçesine bağlı bazı kırsal yerlerde örgüte ait hala çok sayıda uyuyan hücre olduğunun tahmin edildiğini sözlerine ekledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macron ile görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile video konferans aracılığıyla görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Türkiye-Fransa iş birliğinin çok ciddi bir potansiyeli olduğuna inandığını dile getirdi. Erdoğan, "Avrupa'dan Kafkaslara, Orta Doğu ve Afrika'ya uzanan geniş coğrafyada güvenlik, istikrar ve barış çabalarına önemli katkılar sağlayabiliriz" sözlerine yer verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet