Geri Dön
DünyaKimya fabrikasında yangın! Durdurulamıyor...

Kimya fabrikasında yangın! Durdurulamıyor...

ABD, iki gündür bir kimya fabrikasında çıkan yangını konrol altına almaya çalışıyor. Gökyüzünü siyah bulutların kapladığı bölgede yaşayanlara zorunlu tahliye emri verildi.

Kimya fabrikasında yangın! Durdurulamıyor...

ABD'nin Illinoi eyaletinde bir kimya fabrikasında çıkan yangın, hala kontrol altına alınamadı. Polis, yayınladığı mesajda, Rockton'daki Chemtool Inc. tesisindeki yangının Pazartesi sabahı patlak verdiğini ve şehir itfaiyesinin, tesisin 1 mil yarıçapındaki tüm sakinler ve işletmeler için zorunlu bir tahliye emri vermesine neden olduğunu söyledi.

Kimya fabrikasında yangın Durdurulamıyor...

Halk sağlığı yetkilileri,kimyasal yangının 3 mil yarıçapındaki sakinlerden solunum problemlerini önlemek için dışarıda maske takmalarını istedi.

Halk sağlığı yöneticisi Dr. Sandra Martell, basın toplantısı düzenleyerek sitenin etrafındaki zorunlu 1 millik tahliye alanı yakınlarında "gökten düşen ve yangınla ilgili atıkları toplamayın" uyarısında bulundu.

"Atıkların ne içerdiğini bilmiyoruz. Lütfen çıplak elle tutmayın. Onu ev atıklarınızdan ayrı tutun" ifadeleri kullanıldı.

Kimya fabrikasında yangın Durdurulamıyor...

Şişli’de trafik ışıklarında yaşanan hırsızlık kameradaŞişli'de 3 kadın trafik ışıklarında bebek arabasıyla bekleyen Tunuslu kadının cüzdanını çaldı. Hırsız kadınlardan biri motosikletli polislere yakalanırken, diğer ikisi kaçtı. O anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet