Geri Dön

Koala ve penguenler yok oluyor!

İklim değişikliği, aralarında Avustralya koalaları ve imparator penguenlerinin bulunduğu onlarca hayvan türünü yok olma tehlikesiyle karşı karşıya bıraktığı bildirildi.

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da devam eden iklim konferansının yanı sıra Uluslararası Doğa Koruma Birliği adlı çevre grubu tarafından yayımlanan raporda, yükselen deniz seviyelerinin, okyanustaki asitleşmenin ve buzulların erimesinin, halihazırda kirlilik ve daralan yaşam alanlarıyla mücadele eden hayvan türlerinin büyük miktarda azalmalarına yol açtığı ifade edildi.

Çevre grubunun raporunda, karbondioksit emisyonları yüzünden yalnızca insanların değil hayvanların da zarar gördüğüne dikkat çekildi.

Raporda, soyu tehlikeye giren hayvanlar arasında "nemo" olarak tanınan palyaço balığı, deri sırtlı kaplumbağa, somon, arktik tilkisi ve beyaz balinanın da bulunduğu belirtildi.

Büyükçekmece'deki yangına helikopterle müdahale edildiİstanbul Büyükçekmece'de otluk alanda yangın. Otluk alandaki yangın, yangın söndürme helikopterinin de müdahalesiyle kısa sürede söndürüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber