Geri Dön
DünyaKolombiya Devlet Başkanı Duque, ABD Başkanı Biden ile telefonda görüştü

Kolombiya Devlet Başkanı Duque, ABD Başkanı Biden ile telefonda görüştü

Kolombiya Devlet Başkanı Ivan Duque, ABD Başkanı Joe Biden ile telefonda görüştü. Biden yönetiminin Kolombiya'nın yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı mücadelesine destek olacağı kaydedilen açıklamada, ABD'nin Kolombiyalılar için Johnson&Johnson aşısından 2,5 milyon doz hibe edeceği belirtildi.

Kolombiya Devlet Başkanı Duque, ABD Başkanı Biden ile telefonda görüştü

 

Kolombiya Devlet Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, görüşmede ikili ilişkilerin yanı sıra iki ülke arasındaki stratejik ittifakın derinleştirilmesi konusunun ele alındığı bildirildi. 

Açıklamada, iki liderin ekonominin yeniden canlandırılmasının önemi üzerinde durdukları ve istihdam, iklim değişikliği için küresel gündem, demokrasi ve insan hakları açısından paylaşılan ortak değerler olmak üzere bölgesel ve güvenlik konularında ortak tehditlerle etkin şekilde mücadele etmenin önemini tartıştıkları belirtildi. 

Biden'ın ayrıca Venezuela'daki durumun bölgesel etkileri konusunda endişeli olduğu kaydedilen açıklamada, "Nikolas Maduro liderliğindeki ülkede özgür ve adil seçimler için uluslararası bir uzlaşma arayışının önemi vurgulandı." ifadesi kullanıldı. 

Açıklamada, Duque'nin Biden'ı Kolombiya'ya davet ettiği ve iki liderin iki ülkenin ve genel olarak Latin Amerika'nın güvenliğine ve gelişimine katkıda bulunan kapsamlı bir gündem üzerinde birlikte çalışma iradesini dile getirdikleri bildirildi. 

Biden yönetiminin Kolombiya'nın yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı mücadelesine destek olacağı kaydedilen açıklamada, ABD'nin Kolombiyalılar için Johnson&Johnson aşısından 2,5 milyon doz hibe edeceği belirtildi.

70 milyon TL'lik mal varlığı var! Her yerde aranıyorAdana'da iş yerinden çıktığı sırada yüzü maskeli, elleri eldivenli kişilerce plakası sökülmüş bir otomobille kaçırılan iş insanı Koray Sarısaçlı'dan 13 gündür haber alınamıyor. Koray Sarısaçlı’nın kız kardeşi Feray Sarısaçlı, ağabeyinin daha önce de tehditler aldığını öne sürerek, “Son olaydaki kişiler ve bağlantılı isimlerle ilgili yaşadığı başka vakalar da olmuş. Biz kimseyi hedef göstermek istemiyoruz. Bir an önce ağabeyimin bulunmasını istiyoruz” dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner