Geri Dön
DünyaKolombiya'dan Venezuela'ya suçlama

Kolombiya'dan Venezuela'ya suçlama

Kolombiya, eski Devrimci Kolombiya Silahlı Güçleri (FARC) ve isyancı Ulusal Kurtuluş Ordusu (ELN) mensubu üst düzey liderlerin Venezuela'da saklandığını öne sürdü.

Kolombiya'dan Venezuela'ya suçlama

Kolombiya Polis Müdürü General Jorge Luis Vargas, düzenlediği basın toplantısında, FARC ve ELN üyesi üst düzey liderlerin Venezuela'da olduklarını kanıtlayan birçok delil ele geçirdiklerini söyledi.

Bu kişilerin Venezuela'da Meksikalı kartellerle bir araya geldiklerini savunan Vargas, "Benim belirttiğim, Venezuela'da Meksikalı kartellerle görüştüklerini, bunu hem tanıklarla hem de adli süreçlerde ve operasyonlarda ele geçirilen teknik cihazlarla tamamen kanıtlamış durumdayız. " ifadesini kullandı.

Vargas, bu kişilerin uyuşturucu kaçakçılığı rotası oluşturmaktan ülkedeki cinayetlere, yerinden edilmelerden suç örgütleriyle iş birliğine varıncaya kadar çok sayıda suçtan sorumlu olduğunu belirtti.

2019'DA BİR GRUP ESKİ FARC MENSUBU YENİDEN SİLAHLANDI

Kasım 2016'da Kolombiya hükümeti ile barış anlaşmasının imzalanmasının ardından adını 1 Eylül 2017'de "Halk İçin Alternatif Devrimci Gücü" olarak değiştiren FARC, 2. Olağanüstü Meclis oturumunda partinin ismini "COMUNES" olarak değiştirme kararı aldı.

Eski FARC yöneticisi Luciano Marin, 29 Ağustos 2019'da yaptığı açıklamada, devletin barış anlaşmasına ihanet ettiğini savunmuş ve yeniden silahlanacaklarını bildirmişti.

Türkmenistan'da tarihi gün! İki ülke arasında imzalar atıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Türkmenistan’a geldi. İki ülke arasında ortak anlaşmalar imzalandı. İmza töreninin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhammedov ile ortak basın toplantısı düzenledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler