Geri Dön

Kosova'da göstericiler başbakanlığa giriş çıkışları kapattı

Başkent Priştine'de öğle satlerinde telekulak ve yolsuzluk skandalına karşı sokağa dökülen binlerce kişi, başbakanlık binasına bir saat kimsenin girmesine izin vermedi. Protesto sırasında 'Hırsızlar hapse' sloganları atıldı.

Kosova'da göstericiler başbakanlığa giriş çıkışları kapattı

Kosova'da geçtiğimiz günlerde patlak veren telekulak skandalı ve yolsuzluklara karşı protestolar, başkent Priştine'de sürüyor.

Kosova Başbakanlık binası önünde geniş güvenlik önlemleri alınmasına karşın, protesto edenlerden bir grup polisin kullandığı şeritleri başbakanlık binasının girişindeki demirlere dolayarak, binaya giriş çıkışı kapattı.

Bir saatin ardından eylemciler, 'Hırsızlar hapse' sloganları atarak skandala karışanların görevden alınmasını talep ettiler. Protesto edenler olaysız bir şekilde başbakanlık binasından ayrılarak Zahir Payaziti Meydanı'nda protestolara devam etti. Gösteriler olaysız sona erdi.

TELEKULAK VEKİL İFADE VERDİ

Protestoların ardından, milletvekili ve PDK partisi eski Parlamenter Grup Şefi Adem Grabovci, 'Telekulak' davası için savcılıkta ifade verdi. Grabovci'nin telefon görüşmelerinin medyaya sızması ardından, devlet kurumlarındaki yetkililere müdahale ederek yakınlarını iş sahibi yaptığı ve ihalelere fesat karıştırdığı ortaya çıkmıştı.

Savcılar Drita Hajdari, Elez Blakaj ve Lulzim Sylejmani tarafından sorgulanan Grabovci, savcılık çıkışı espriler yaptı.

Acil servisin önünde araçta doğum yaptıBursa'da, doğum için gittiği hastaneye yetişemeyen hamile kadın, bebeğini, acil servisin önünde araçta dünyaya getirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet