Geri Dön

Kosova'da sandıktan Erdoğan çıktı

Kosova bağımsızlığını ilan etmesinin ardından ikinci kez sandık başına gitti. Sandıklar açıldıkça ilginç bir de olay yaşandı. Sandıklardan birinden Başbakan Erdoğan'a oy çıktı.

Kosova'da sandıktan Erdoğan çıktı

Yaklaşık 1 milyon 800 bin kayıtlı Kosovalı, 120 sandalyeli parlamentonun yeni üyelerini belirlemek üzere sandık başına gitti.

Seçim komisyonu başkanı Valdete Daka, seçimlere katılımın yüzde 43 düzeyinde olduğunu açıkladı.

Resmi olmayan sonuçlara göre, oyların 26.9'unu alan Başbakan Haşim Taçi'nin başında bulunduğu Kosova Demokratik Partisi seçimden zaferle çıktı.

Kosova Demokratik Birliği yüzde 26,4, Vetvendosye Hareketi ise yüzde 12,9 oy alırken, Başbakan Taçi, seçim galibiyetinin Kosova'nın Avrupa yolunu açıp, kalkınma imkanlarını artıracağını söyledi.

ERDOĞAN’A OY ÇIKTI

Bu arada, ilk kez iki Türk siyasi partinin de azınlıklara ayrılan iki sandalye için yarıştığı seçimlerde, Kosovalı Türklerin yoğun olarak yaşadığı Prizren'de, Başbakan Erdoğan'a oy çıktı. Bir sandıktan seçim pusulasını üzerine 'AKP Recep Tayyip Erdoğan' yazdığı görüldü.

Çatıdan düşerek ölen kardeşler mahalleyi yasa boğduVan'ın merkez İpekyolu ilçesinde uydu çanağını onarmak için çatıya çıkan Yıldız ve Cumali Tekin kardeşler, kaldırıldıkları hastanede hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet