Geri Dön
DünyaKum fırtınası 101 can aldı

Kum fırtınası 101 can aldı

Hindistan’ın kuzeyinde Uttar Pradeş ve Racastan eyaletlerinde meydana gelen şiddetli kum fırtınasında en az 101 kişi yaşamını yitirdi.

Kum fırtınası 101 can aldı

Reuters Haber Ajansı’na konuşan Hint yetkililer fırtınada en fazla etkilenen bölgenin Uttar Paradeş eyaletindeki Agra bölgesinin olduğunu duyurdu. Yüzlerce kişinin yaralandığı olayda ölü sayısının artmasından endişe ediliyor. Yaşanan olayda evlerin yıkıldığı, ağaçların söküldüğü bazı çitlik hayvanlarının da telef olduğu bildirildi. Tarihi Tac Mahal’ın bulunduğu Agra bölgesinde ise toplamda 36 kişi yaşamını yitirdi. Hindistan’ın kuzeyinde yaz aylarında sıklıkla görülen kum fırtınalarında bu denli can kaybına nadir rastlanıyor.

Kum fırtınası 101 can aldı

Xiaomi Redmi Note 10 5G Telefon İncelemesiPerformans yarışçısı Xiaomi Redmi Note 10 5G akıllı telefon, Milliyet.tv teknoloji editörünün kadrajı altında! Nilay Kamu, Türkiye'de MediaTek Dimensity 700 işlemcisine sahip ilk akıllı telefon Redmi Note 10 5G'yi inceledi. Çok daha yüksek performansı ve enerji verimliliği ile segmentinde öne çıkan telefon hem oyun hem de çoklu görev performansı ile sınırları zorluyor, enerji tüketimi konusunda dikkat çekiyor. Sosyal medyada veya oyun başında geçirilen saatleriniz için göz dolduran bir pil ömrüne sahip olan Redmi Note 5G, 5000mAh'lik pili ve 18W hızlı şarj özelliği ise tam olarak telefonu elinden bırakamayanlar için yaratılmış! Akıllı telefon 5G’yi de desteklediği için, 5G kullanılan bölgelerde çok daha yüksek bir İnternet hızına sahip oluyorsunuz. Tüm bunların yanı sıra, Redmi Note 10 5G’nin ön ve arka kamera özellikleri, farklı çekim modları, ekran yenileme hızı, oyunlar sırasındaki performansı gibi pek çok konuda daha fazla detay öğrenmek, kullanıcı deneyimi hakkında çok daha fazla bilgi almak için Milliyet Teknoloji Editörü Nilay Kamu'nun videosunu izleyebilirsiniz! #işbirliği
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler