Geri Dön

Londra saldırganı 18’lik Hasan mı?

İngiltere’nin başkenti Londra’da geçtiğimiz günlerde Parsons Green adlı metro durağında, bir vagonun içinde meydana gelen patlamayla ilgili gözaltına alınan faillerinden 18 yaşındaki Ahmed Hasan’a, adam öldürmeye teşebbüs suçlaması yöneltildi.

Londra saldırganı 18’lik Hasan mı?

Dün ilk kez hakim karşısına çıkan Irak asıllı Hasan’a, 15 Eylül’de “ilçe hattı treninde seyahat eden kişileri öldürmek” ve “TATP olarak bilinen bir kimyasal bileşiği kullanarak hayatı tehlikeye atabilecek bir patlamaya teşebbüs etmek”le suçlamaları yöneltildi. Patlamayla bağlantılı tutuklanan iki kişi ise, serbest bırakıldı.

Öte yandan bir açıklama yapan İngiliz polisi, bombanın ölümcül bir şarapnel ve yüksek patlayıcı karışımı olduğunu belirterek, “Bu çok tehlikeli bir bombaydı, sadece bir kısmı patladı, patlayıcı madde miktarı büyüktü ve şarapnel ile dolması çok daha kötü sonuçlara sebep olabilirdi” ifadesi kullanıldı.

Kavga ettiği arkadaşını başından vurup öldürdüGelen son dakika haberine göre; Mersin'de, kavga ettiği arkadaşı Burak C. tarafından tabancayla başından vurularak, ağır yaralanan Mert Doy (30), kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet