Geri Dön
DünyaLondra'da tecavüz skandalı! Polis memuru yargıç karşısına çıkıyor

Londra'da tecavüz skandalı! Polis memuru yargıç karşısına çıkıyor

Londra Emniyet Müdürlüğü'nde görevli bir polis memuru tecavüzle suçlandı.

Londra'da tecavüz skandalı! Polis memuru yargıç karşısına çıkıyor

46 yaşındaki polis memuru David Carrick, bugün yargıç karşısına çıkacak. alen gözaltında olan Carrick duruşmaya video konferans sistemiyle bağlanacak.

Carrick'in, milletvekillerini ve diplomatları koruyan birimde görevli olduğu açıklandı.

Londra Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Carrick'in 4 Eylül 2020'de St Albans'ta izinliyken bir kadına tecavüz etmekle suçlandığı belirtildi.

Londra Emniyet Müdürü Dame Cressida Dick, suçlamanın kendisini "çok kaygılandırdığını" söyledi.

Açığa alınan Carrick hakkında soruşturma başlatıldı.

İngiltere'de Mart ayında Sarah Everard'ın vahşice öldürülmesi ile ilgili davada, Everard'ı zorla alıkoyduktan sonra öldüren polis memuru Wayne Couzens, geçen hafta ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı.

Wayne Couzens'ın, sahte bir suçlamayla gözaltına almakla korkuttuğu genç kadına polis kimliğini gösterdiği ve kelepçe taktığı ortaya çıkmıştı.

Couzens, cezasının açıklanması öncesi "Ağır bir cezayı hak ediyorum" demişti.

3 Mart günü evine yürüyerek dönerken kayıplara karışan Sarah Everard'ın cansız bedeninin kalıntıları 10 Mart'ta, Londra'nın dışındaki Kent bölgesindeki ormanlık alanda bulunmuştu.

Merkez Bankası'ndan piyasaya bir müdahale dahaTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) 2 günün ardından yeniden dövize müdahalede bulundu. TCMB'den yapılan açıklamada "Döviz kurlarında sağlıksız fiyat oluşumları nedeniyle piyasaya satım yönünde doğrudan müdahale edilmektedir." denildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler