Geri Dön

'Lütfen beni sever misiniz?'

ABD’de 3 Kasım’da gerçekleştirilecek seçim öncesi Başkan Donald Trump’ın mitingleri devam ediyor. Kovid-19’ı atlattığı ve son testlerinin negatif çıktığı açıklanan Trump dün önemli eyaletlerden Pensilvanya’daydı. Bu eyaletteki kampanya turunu sürdüren Trump, burada düzenlediği mitingde banliyölerde yaşayan kadınlardan oy istedi. Donald Trump, “Lütfen beni sever misiniz? Mahallenizi ben kurtardım!” ifadesini kullandı.

'Lütfen beni sever misiniz?'

 

Pensilvanya eyaletindeki Murtha Johnstown-Cambria County Havaalanı’nda düzenlenen mitingde de konuşan ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüs hastalarına seslenerek, “Acınızı hissediyorum çünkü yaşadığınız acıyı yaşadım” ifadelerini kullandı. Kendisini Süpermen gibi hissettiğini de vurgulayan Trump, virüse karşı bağışıklık kazandığını söyleyerek, “Bu virüsü birlikte yeneceğiz” dedi.

Trump bu gece Miami’de NBC kanalıyla belediye sarayından seçmenlere seslenecek. Demokrat rakibi Joe Biden ise ABC kanalıyla Philadelphia’da belediye sarayında aynı saatte konuşma yapacak. İki adayın bu konuşmaları, Trump’ın hastalığı sonrasında internet üzerinden gerçekleştirilmesi planlanan, ancak Trump’ın reddettiği ikinci münazara yerine geçmiş olacak.

Öte yandan seçim açısından büyük önem taşıyan Pensilyanya, iki parti açısından bir savaş alanına dönmüş durumda. Eyaletteki seçim görevlilerinin beşte birine Trump’ın kampanya ekibi tarafından dava açılmış durumda. Eyalette seçim malzemelerinin saklandığı bir depodan yapılan hırsızlığın ardından davalar açılmıştı. Trump ise bölgede “kötü şeyler olduğunu” öne sürdü.

Eyalette hem Demokratlar hem de Cumhuriyetçiler birbirlerini suçlarken, Pensilyanya’da yaklaşık 3 milyon seçmenin oyunu posta yoluyla kullanması bekleniyor. Seçim güvenliği konusundaki tartışmaların devam ettiği bir ortamda, Pensilyanya’nın seçim sonuçlarının açıklanmasıyla bir kaosa sürüklenmesinden endişe ediliyor.

Sahte siyah hesaplarına önlem

Twitter, ABD Başkanı Donald Trump’ın adaylığına destek veren siyah Amerikalılara ait olduklarını iddia eden bazı hesapları askıya aldı. Sosyal medya şirketinden yapılan açıklamada, sahte hesap soruşturmasının sürdüğü, benzer içerikteki hesapların da askıya alınabileceği belirtildi. İlk olarak Washington Post gazetesinin duyurduğu incelemeye göre, Twitter’ın tespit ettiği bir düzineden fazla hesap, “Evet siyahım ve Trump’a oy veriyorum” ifadesinin de yer aldığı çok benzer bir dil kullanıyor. Söz konusu hesaplar üzerinde yapılan incelemede, gerçek kişiler olarak görünmek için çalıntı görsel kullanıldığı da tespit edildi.

ABD’de beyaz milis tehdidi!

Michigan’da görülen federal davanın önceki günkü duruşmasında verilen ifadeler, ABD’de beyaz milis tehdidinin ulaştığı boyutları gözler önüne serdi. Michigan Eyaleti Valisi Gretchen Whitmer’ı kaçırma komplosu kurmaktan yakalanan grubun bazı üyelerinin yargılandığı davada ifade veren FBI Özel Ajanı Richard Trask, “Wolverine Watchmen” isimli grubun Whitmer’ın yanı sıra Virginia Valisi Ralph Northam’ı da karantina önlemleri gerekçesiyle kaçırmayı konuştuğunu söyledi. İki vali de Demokrat Partili ve ikisi de sıkı karantina önlemleri uygulayınca Başkan Donald Trump’ın sözlü saldırılarının hedefi olmuştu.

Doluda araçları zarar görenler tamircilere akın ettiDenizli'de dün meydana gelen dolu yağışında araçları zarar görenler, oto tamircilere akın etti. Ceviz büyüklüğünde yağan dolu nedeniyle hasar gören araçlar nedeniyle kaporta dükkanlarında yoğunluk oluştu. Kaporta ustası İbrahim Seyrek, dolu nedeniyle hasar gören bir aracın tamirinin yaklaşık 1 hafta sürdüğünü, maliyetinin ise 7-12 bin lira arasında değiştiğini söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber