Geri Dön

Makedonya NATO yolunda

Yunanistan’ın kuzey komşusu Makedonya Cumhuriyeti ile arasındaki 27 yıllık isim ihtilafını sonlandıran “Prespes anlaşması”, bu ülkenin NATO ve Avrupa Birliği’ne üyelik konusunda ilerleme sağlamasının da yolunu açtı.

Makedonya NATO yolunda

Yunanistan’ın talebi üzerine adı “Kuzey Makedonya” olarak değiştirilen Makedonya Cumhuriyeti’nde onaylanan Prespes anlaşmasının, Yunanistan parlamentosunda da onaylanmasının ardından Atina’nın, bu ülkenin NATO üyeliğine koyduğu rezervlerini kaldırdığına dair İttifak’a resmi bildiri iletmesi bekleniyor. Bunun ardından hazırlanacak NATO protokolünün, parlamentoların onayına sunulacağı belirtiliyor.

İstanbul çıkışı kapatıldı! Polis denetim gerçekleştiriyorİçişleri Bakanlığı'nın genelgesiyle İstanbul ile birlikte 29 büyükşehir ve akciğer hastalığının en fazla görüldüğü Zonguldak'ın giriş ve çıkışları kapatıldı. Megakent İstanbul'a 00.00 itibariyle araçlar, genelgede istenilen belgeleri göstermek zoruyla şehre girebilirken genelgeye aykırı olan otomobiller il sınırından geri çevrildi. Gece boyunca devam eden denetimlerin sabahın ilk saatlerinde de sürdü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber