Geri Dön
DünyaMeksika’da metro faciası: 23 ölü

Meksika’da metro faciası: 23 ölü

Meksika’nın başkenti Mexico City’de metro hattı yolun üzerine çöktü, trenin enkazı altında kalan en az 23 kişi yaşamını kaybederken 70 kişinin yaralandığı bildirildi.

Meksika’da metro faciası: 23 ölü

Meksika basınındaki haberlere göre, yetkililer, bakımda olan metro üst geçidinin bir kısmının, üzerindeki tren vagonları ile birlikte çöktüğünü açıkladı. Yetkililer, vagonların geçidin altında bulunan yoldaki araçların üstüne düştüğünü ifade etti. Yetkililer, geçidin yoldan yüksekliğinin yaklaşık 5 metre olduğunu kaydetti.

Mexico City Belediye Başkanı Claudia Sheinbaum yaptığı açıklamada, hastanede tedavi altına alınan yaralılardan 7’sinin durumunun ciddi olduğunu belirtti. Meksika basınına ve sosyal medyaya yansıyan görüntülere göre, bir ucu üst geçitte takılı kalan bir vagonun diğer ucu yolda bulunuyor. Görüntülerde, ekiplerin merdiven yardımıyla vagonlara ulaşarak çalışmalarını sürdürmesi dikkat çekti.

Aylar sonra ilk kez açıldı: Akın ettiler!Hakkari'de, pandemi tedbirleri kapsamında 15 aydır araç ve yaya geçişlerine kapalı olan Esendere Gümrük Kapısı, yeniden açılırken, bölge esnafı, sevinç yaşadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet