Geri Dön
DünyaMerkel, G7 Zirvesi'nde Kovid-19'e karşı aşılamada 'çok iyi sonuçlar elde etmeyi umuyorum' dedi

Merkel, G7 Zirvesi'nde Kovid-19'e karşı aşılamada 'çok iyi sonuçlar elde etmeyi umuyorum' dedi

Almanya Başbakanı Angela Merkel, İngiltere’nin Cornwall'daki Carbis Koyu'nda düzenlenen G7 Zirvesi’nde, dünyada yeni tip koronavirüse karşı aşılama konusunda "çok iyi sonuçlar" elde etmeyi umduğunu söyledi.

Merkel, G7 Zirvesi'nde Kovid-19'e karşı aşılamada 'çok iyi sonuçlar elde etmeyi umuyorum' dedi

Merkel, G7 Zirvesi öncesinde yapığı açıklamada, zirvede konuşulması gereken tüm önemli konuları ele alacaklarını belirtti.

Bunlara Kovid-19 salgının üstesinden gelinmesi ve aşılamayla ilgili konunun da dahil olduğu bilgisini paylaşan Merkel, "Sadece kendimizi değil, henüz aşı olma şansı olmayanları da düşündüğümüzü gösterecek çok iyi sonuçlar elde etmeyi umuyorum." ifadesini kullandı.

Merkel, dünya ticaretinin canlandırılmasının da ele alınacağını aktararak, ABD Başkanı Joe Biden ile başkan olarak ilk kez burada görüşeceğini kaydetti.

Biden’in son dönemde yoksun kalınan çok taraflılığı temsil ettiğini dile getiren Merkel, "Bundan dolayı burada çok taraflılık üzerine güçlü bir söz söyleyeceğiz, değerlere dayalı çok taraflılık üzerine de." diye konuştu.

Merkel, bunun Rusya ve Çin ile anlaşmazlığa yol açabileceğini ifade ederek, "Diğer taraftan dünyadaki herkese ihtiyacımız var. Birlikte çalışmak istiyoruz. Özellikle iklimin korunması ve biyolojik çeşitlik alanlarında. Burada Çin olmadan çözüme ulaşamayız." değerlendirmesinde bulundu.

Merkel zirvede Japonya, Güney Afrika, Avustralya ve Güney Kore gibi ülkelerin temsilcileriyle de görüşeceğini kaydetti.

22 Haziran koronavirüs tablosu belli oldu! İşte günlük vaka sayısı...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 223 bin 238 Kovid-19 testi yapıldı, 6 bin 143 kişinin testi pozitif çıktı, 57 kişi hayatını kaybetti. Vaka sayısında düne göre artış gözlemlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet