Geri Dön

MHP’lileri İBDA-C’ci diye dinlemişler

İddianamede, şüphelilerin müştekileri dinleme yöntemlerine de yer verildi. Buna göre, eski MHP’li Ahmet Deniz Bölükbaşı, İBDA/C kapsamında, Turhan Kaya, Faruk Can, Hasan Kara, Muharrem Demirtaş ve Haydar Baran gibi sahte isimlerle dinlendi.

Eski MHP’li Cihan Paçacı’nın da Yavuz Selim Aydoğan sahte ismiyle yine İBDA-C içerisinde üst düzey sorumlu olarak faaliyet gösteren Fazıl Duygun ve propaganda organlarıyla irtibatlı olduğu değerlendirilen Yavuz Selim Aydoğan isimli şahsın faaliyetlerinin deşifre edilmesi bahanesiyle dinlendiği ortaya çıktı. Şüphelilerin, örgüt üyelerinin olası eylemlerinin önüne geçilebilmesi için dinleme yapılması gerektiğini savunarak, mahkemeden dinleme ve teknik takip kararları çıkardıkları anlaşıldı.
Öte yandan iddianamede, eski 1. Ordu Komutanı emekli orgeneral Hurşit Tolon’un da FETÖ tarafından birçok kişi için kullanılan yöntemlerle dinlendiği belirtildi.

Soygun için girdi dayak yiyerek yakalandıEsenyurt'ta iki kişi, telefon dükkanını soymak isterken sert kayaya çarptı. Soyguna gelen zanlılara iş yeri sahibinin saldırması üzerine panikleyip kaçan silahlı soygunculardan bir tanesi çevredeki vatandaş ve iş yeri sahibi tarafından uzun bir kovalamacanın ardından yakalandı. O anlar güvenlik kameralarına böyle yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet