Geri Dön

Milyarderleri bir çocuk Hack’lemiş

Microsoft kurucusu Bill Gates, Tesla CEO’su Elon Musk, Amazon CEO’su Jeff Bezos, eski ABD Başkanı Barack Obama ve Demokrat Partili Joe Biden’ın da aralarında olduğu 130 ünlü ismin Twitter hesabının Hack’lenerek yapılan Bitcoin dolandırıcılığına ilişkin soruşturmada ABD’de 17 yaşındaki bir çocuk tutuklandı. 30’dan fazla suçlamayla karşı karşıya olan çocuğun, kripto para dolandırıcılığı için onaylı (Mavi tikli) hesapların Hack’lenmesini planlayan kişi olduğu belirtildi.

Milyarderleri bir çocuk Hack’lemiş

 

Twitter’ın tarihindeki en büyük güvenlik sorununu yaşadığı olayda, ele geçirilen hesaplardan yapılan paylaşımlarda, yalan vaatle kullanıcılar belirli bir adrese Bitcoin göndermeye yönlendirildi. Korsanların hesabına kısa süre içerisinde 120 bin dolar gönderilmiş, skandalla ilgili FBI soruşturma başlatmıştı.

ABD'de sahilde köpek balığı paniğiABD'nin Massachusetts eyaletinde polis, sahile yaklaşık 45 metre yakınlarda 2 büyük beyaz köpekbalığının tespit edildiğini duyurdu. Polis helikopteri ile kaydedilen görüntülerde, tatilciler uyarıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber