Geri Dön
DünyaMinneapolis’te istifalar ortamı yatıştırmadı

Minneapolis’te istifalar ortamı yatıştırmadı

Minnesota eyaletinde 20 yaşındaki siyah bir genci silahla vurarak ölümüne yol açan Brooklyn Center polis memuru Kim Potter ile Emniyet Müdürü Tim Gannon istifa ederken, istifalar protesto gösterilerinin yatışması için yeterli olmadı.

Minneapolis’te istifalar ortamı yatıştırmadı

Olayın ardından başlayan protestolar sürerken, Brooklyn Center’da polis ve protestocular önceki gece bir kez daha karşı karşıya geldi. Polis merkezi etrafında toplanan yüzlerce protestocu, polislere havai fişek fırlatırken, polis de ses bombaları ve göz yaşartıcı gazla karşılık verdi. Brooklyn Center Belediye Başkanı Mike Elliott, polis memurlarının istifalarının sükuneti sağlamasını umduğunu ifade etti. Ancak istifaları henüz kabul etmediğini belirten Elliott, polis memurunun görevden alınabilmesi için açık kapı bırakmış oldu. Minneapolis’te, Daunte Wright’ın vurulmasının ardından çıkan olaylarda göstericiler ile polis arasında çatışmalar çıkmış ve beldede acil durum ilan edilerek gece sokağa çıkma yasağı getirilmişti.

Minibüsü 'maskesiz-mesafesiz' diskoya çevirdilerSultangazi'de 'tam kapanma' kurallarını ihlal eden bir grup gencin yolcu minibüsündeki eğlencesi cep telefonu kamerasına yansıdı. Başka bir görüntüde ise kuralları ihlal ederek parkta doğum günü kutlaması yapıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet