Geri Dön
DünyaMyanmar’da vekiller öldürüldü

Myanmar’da vekiller öldürüldü

Myanmar’da askeri darbeye karşı gösteriler, birçok kentte devam ederken, darbeyle iktidardan devrilen Ulusal Demokrasi Birliği (NLD) partisinin 2 Müslüman üyesinin, askerlerin işkencesine uğrayarak öldürüldüğü öne sürüldü.

Myanmar’da vekiller öldürüldü

 

Geçen hafta gözaltına alınan NLD üyelerinin aileleri, Khin Maung Latt ve Shein Win’in dün sabah hayatını kaybettiği bilgisini aldıklarını söyledi. Hayatını kaybeden vekillerin yakınları, vücutlarındaki yaraların, gözaltı boyunca işkenceye maruz bırakıldıklarını gösterdiğini öne sürdü. 

Bu arada güvenlik güçlerinin göstericilere silahlı müdahalesi sonucu dün 3 protestocunun daha hayatını kaybettiği ve bugüne kadar ölenlerin sayısının 60’a ulaştığı bildirildi. Öte yandan güvenlik kuvvetlerinin hastane ve üniversitelere girdiği, askerlerin buralarda nöbet tutmaya başladığı kaydedildi.

Myanmarlı göstericiler, kadın kıyafetlerinin altından geçmenin erkekler için kötü şans getirdiğine inanıldığından, askerlerin hızını kesmek için sokaklara gerdikleri iplere kadın kıyafeti asıyor.

Tiramisu tarifi21 Mart Dünya Tiramisu Günü için Kurukahveci Mehmet Efendi ile efsane bir tiramisu tarifi hazırladık! (Sponsorlu İçerik)

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet