Geri Dön

New York'ta otobüs duraklarına da sigara yasağı geliyor

ABD'nin New York Belediye Başkanı Micahel Bloomberg, sigara içme yasağı kapsamına geçen hafta imzaladığı sözleşme ile parklar, plajlar ve Times Meydanı gibi yaya alanlarını dahil etmesinin ardından, yasağı şimdi de otobüs duraklarını da kapsayacak şekilde genişletmeyi düşündüklerini söyledi.

New York'ta bir radyo programına katılan kentin milyarder Belediye Başkanı Bloomberg, "Yasak kapsamına otobüs duraklarını da almayı planlıyoruz. İtirazlar çok olsa da bunun arkasında duracağız ve otobüs duraklarında da sigara içmek yasak olacak" dedi.

Kendisi de daha önce sigara içen ve birkaç sene önce sigarayı bırakan Bloomberg, sigara içen bir kişinin çevresindeki insanları dumanı ile rahatsız etme hakkı olmadığını düşündüğünü vurgulayarak, yasak alanlarını daha da genişletmeyi düşündüklerinin altını çizdi.

Daha önce, Manhattan Adası, Staten Adası, Bronx, Brooklyn ve Queens bölgelerini kapsayan New York şehri sınırları içinde kapalı alanlarda uygulanan sigara içme yasağı, Belediye Başkanı Michael Bloomberg'in geçen hafta imzaladığı sözleşme ile genişletilmişti.

Buna göre New York'ta parklarda, plajlarda, açık yüzme havuzlarında, marinalarda, büyük rekreasyon alanlarında ve Times Meydanı, Union Meydanı gibi yaya alanlarında, 23 Mayıstan itibaren sigara içilemeyecek. Bu alanlarda sigara içenlere 100 dolar ceza kesilecek.

Adıyaman'da kıraathane baskınıAdıyaman'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında kapalı olması gereken bir kıraathanede oyun oynayan 23 kişiye idari para cezası uygulandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet