Geri Dön
DünyaNew York'un göbeğinde '15 Temmuz demokrasi zaferi' Gün boyu sürdü...

New York'un göbeğinde '15 Temmuz demokrasi zaferi' Gün boyu sürdü...

ABD’nin New York şehrindeki en ünlü bölgelerinden Times Meydanı'nda dijital dev ekranda, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kalkıştığı darbe girişimine karşı Türk milletinin mücadelesini anlatan görseller yayımlandı.

New York'un göbeğinde '15 Temmuz demokrasi zaferi' Gün boyu sürdü...

15 Temmuz başarısız darbe girişiminin 5. yıl dönümünde, Times Meydanı'ndaki dijital dev ekranda, FETÖ’nun 15 Temmuz darbe girişimine karşı Türk halkının direnci "Victory of Democracy" (Demokrasi Zaferi) ve "Türkiye Geçilmez" mesajlarıyla anlatıldı.

Meydanın tam ortasında bulunan dev led ekranda ayrıca 15 Temmuz'un 251 şehidinin fotoğrafları "Kahramanlarımız" yazısıyla Amerikalılara gösterilerek, Türk bayrağının dalgalanan dijital görüntüsü ekrana yansıtıldı.

20 saniye süren ve her iki dakikada bir yayımlanan görüntüler gün boyu meydandan geçen Amerikalıların ilgisine sunuldu.

New York sokaklarında 15 Temmuz'u anlatan görseller

Times Meydanı’nda bulunan dev dijital ekranlardaki ilanların yanı sıra kentin Manhattan bölgesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle dijital ekranlı kamyonetler dolaştırıldı.

Times Meydanı, Penn Tren İstasyonu ve Port Authority otobüs terminali gibi şehrin en işlek cadde ve mekanlarında dolaştırılan ve üzerinde "Demokrasinin Zaferi (Victory of Demokrasi)" yazan 2 kamyonette Türk halkının 15 Temmuz direnişini sembolize eden çeşitli görsellere yer verildi.

New Yorkun göbeğinde 15 Temmuz demokrasi zaferi Gün boyu sürdü...

ABD'deki Türk toplumu tarafından organize edilen Times Meydanı’ndaki dev ilanların ve dijital ekranlı kamyonetlerin, yerel saatle gece yarısına kadar gösterileceği öğrenildi.

Meral Akşener: Cumhurbaşkanı adayı değilim, Başbakanlığa talibimMillet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı tartışılırken İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den önemli bir açıklama geldi. Akşener, 'Cumhurbaşkanı adayı değilim. Başbakanlığa talibim' dedi. Kazanacak bir adayla seçime gireceklerini belirten Akşener, HDP'ye bakış açısını da açıkladı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler