Geri Dön
DünyaNorveç yeniden açılmayı erteledi

Norveç yeniden açılmayı erteledi

Norveç Başbakanı Erna Solberg, dün düzenlediği basın toplantısında mutasyona uğramış delta varyantının enfeksiyon durumunu nasıl etkileyeceğini görmek için normalleşmenin yeni aşamasını ertelediklerini söyledi.

Norveç yeniden açılmayı erteledi

İRFAN KURTULMUŞ Kopenhag - Solberg, delta varyantının dördüncü bir enfeksiyon dalgasına yol açabileceği endişesinden dolayı dördüncü aşamaya geçişin temmuz ayının sonuna veya ağustos ayının başında gerçekleşeceğini belirtti.

Norveç hükümetinin, çok hızlı bir yeniden açılma riskinin, delta varyantının halkın aşılanmamış kısmında, sadece bir doz alan gruplarda ve daha zayıf bağışıklık sistemi olan savunmasız gruplarda dördüncü dalgaya neden olabileceği endişesini taşıdığı belirtildi.

 

Denizli'de alkollü genç otomobilleri taşa tuttuDenizli'nin Merkezefendi ilçesinde, aşırı alkollü olduğu öne sürülen Melih Ç. (23), yoldan geçen araçları taş atarak trafiği tehlikeye düşürdü. 4 araç atılan taşlardan zarar görürken, vatandaşlar tarafından yakalanan Melih Ç., polise teslim edildi. Melih Ç.'nin yoldan geçen araçlara taş attığı anlar ise güvenlik kamerasına da yansıdı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner