Geri Dön
DünyaNorveç'te oklu saldırı dehşeti! 5 ölü

Norveç'te oklu saldırı dehşeti! 5 ölü

Norveç'te 5 kişinin öldüğü oklu saldırı sonrasında yakalanan şüpheli tutuklandı. Zanlının Norveç'te yaşayan 37 yaşındaki bir Danimarkalı olduğu duyuruldu.

Norveç'te oklu saldırı dehşeti! 5 ölü

Norveç'in Kongsberg kasabasında, 5 kişinin hayatını kaybettiği, 2 kişinin de yaralandığı oklu saldırıyla ilgili 37 yaşındaki bir Danimarkalı tutuklandı.

Oslo polisinden yapılan açıklamada, konuyla ilgili sosyal medyada çok farklı senaryolar bulunduğuna dikkat çekilerek, saldırganın 37 yaşındaki Norveç'te yaşayan bir Danimarkalı olduğu duyuruldu.

Olayla ilgili terör şüphesinin devam ettiği belirtilen açıklamada, detayların daha sonra kamuoyuyla paylaşılacağı bildirildi.

Norveç devlet televizyonu NRK'ye açıklamalarda bulunan saldırganın avukatı Fredrik Neumann, müvekkiliyle sabaha karşı 05.00'te görüştüğünü ve saldırının detaylarını anlatarak polise yardımcı olacağını söylediğini ifade etti.

Saldırgan 13 Ekim'de yerel saatle 18.13'te Kongsberg kasabasında Coop adlı marketin yakınında çevredekilere oklu saldırı gerçekleştirmiş, saldırıda 5 kişi hayatını kaybederken, 2 kişi de yaralanmıştı. Saldırgan olaydan yarım saat sonra polis tarafından yakalanmıştı.

Zap bölgesinde 5 PKK'lı terörist etkisiz hâle getirildiMilli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Zap bölgesinde tespit edilen 5 PKK'lı terörist daha Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından etkisiz hâle getirildi." denildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler