Geri Dön
Dünya‘Ölüm Vadisi’nde sıcaklık 56 derece

‘Ölüm Vadisi’nde sıcaklık 56 derece

ABD’nin batı eyaletlerini etkileyen sıcaklık dalgası nedeniyle Kaliforniya’nın güneyi ve Arizona sınırı boyunca uzanan Ölüm Vadisi’nde termometreler 56 dereceyi gördü.

‘Ölüm Vadisi’nde sıcaklık 56 derece

DIŞ HABERLER SERVİSİ - Vadi  dünyanın en sıcak noktalarından biri olarak kayda geçerken, bu sıcaklığın Ölüm Vadisi’nde en son 1913’de ölçüldüğü belirtildi. Ölüm Vadisi’ndeki Furnace Creek Ziyaretçi Merkezi’nin dışındaki asfaltın sıcaklığının 81 dereceye ulaştığı bildirildi. Yetkililer bölge halkını “Mecbur olmadıkça evden çıkmayın” diye uyardı.

Çok sayıda yangın

Sıcaklığın elektrik hatlarını etkilemesiyle çok sayıda yangın çıktı. Nevada sınırına yakın ‘Beckwourth Kompleksi Yangını’nın büyüklüğü hafta sonunda iki katına yükseldi. ABD’deki sıcak hava dalgasının 50 milyon kişiyi etkilediği bildirildi.

 

Erdoğan fahiş fiyatlarla ilgili 5 marketi işaret etti! 'Piyasayı alt üst ediyorlar'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ABD ziyareti sonrası New York’taki Türkevi’nde fahiş fiyatlarla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan," Bu 5 tane zincir marketin topladığı ürünle piyasalar alt üst oluyor. Bunlar eğer bu noktada daha adil davranırlarsa hem vatandaş uygun fiyatla ürün alabilecektir." dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler