Geri Dön
DünyaÖnce Esad’la görüştü, sonra karantinaya girdi

Önce Esad’la görüştü, sonra karantinaya girdi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, uzun bir aradan sonra Moskova’da Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile bir araya geldi. Kremlin Sarayı’ndaki görüşmede, Esad’ın muhaliflerle yaptığı görüşmelerin önemli olduğuna işaret eden Putin, “Bu sürecin devam edeceğini umuyorum. Yalnızca Suriye’deki tüm güçlerin bir araya gelmesi, ülkenin kendi ayakları üzerinde durmasına ve kalkınmaya başlamasına izin verecektir” dedi.

Önce Esad’la görüştü, sonra karantinaya girdi

Suriye topraklarının önemli bir bölümünün terörden arındırıldığını savunan Putin, “Teröristlere önemli zararlar verildi. Sizin liderliğinizdeki Suriye hükümeti bölgenin yüzde 90’ını kontrol ediyor. Bana göre asıl sorun, yabancı silahlı kuvvetlerin Birleşmiş Milletler kararı olmadan, sizin onayınız olmadan, uluslararası hukuka açıkça aykırı şekilde, ülkenin Suriye’nin belirli bölgelerinde bulunmasıdır” diye konuştu.

Esad ise Rusya’ya rejime verdiği destekten ötürü teşekkür ederek, “Ortak çabalarımızla uluslararası terörle mücadelede belirli sonuçlar elde ettik. Rus ve Suriye orduları, militanların kontrol ettiği alanların özgürleştirilmesinin yanı sıra mültecilerin dönüşü konusunda da önemli sonuçlar elde etti” diye konuştu. Belirli ilerlemelerin kaydedildiği siyasi süreçlerin son 3 yıldır durduğunu öne süren Esad, söz konusu “sorunları” çözmek için elinden geleni yapacaklarını iddia etti.

‘Sağlığı yerinde’

Öte yandan Vladimir Putin’in, görüşmeden sonra etrafında Kovid-19 vakalarının tespit edilmesi nedeniyle kendini izole ettiği açıklandı. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Putin’in etrafında çalışan bazı kimselerin Kovid-19’a yakalandığını ancak Devlet Başkanı’nın sağlığının yerinde olduğunu söyledi. Putin, iki doz Sputnik V aşısı olmuştu. Esad ise, yılın başlarında Kovid-19’a yakalanmıştı.

 

Adana'da fenalaştıktan sonra düşen kişi yaşamını yitirdi.Alınan bilgiye göre, merkez Seyhan ilçesi Atatürk Caddesi'ndeki iş yeri önünde bir kişinin hareketsiz yattığını gören vatandaşlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner