Geri Dön

Paris’te meydan savaşı

Fransa’da akaryakıt zammı nedeniyle başlayan protesto gösterileri büyüyerek devam ederken, dün başkent Paris’te toplanan binlerce kişiye polis müdahale etti.

Paris’te meydan savaşı

Ülke genelinde düzenlenen gösterilerde, hükümetin akaryakıta ek vergi getirmesine tepki gösterilmiş, eylemciler, ülke genelinde yüzlerce cadde ve yolda blokaj eylemi düzenlemişti. Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron hükümetinin, akaryakıta getirdiği ek zamları protesto eden “Sarı Yelekliler” adı altındaki eylemcilerin protesto gösterileri iki haftadır devam ediyor. Özellikle dizel yakıt fiyatlarının 1.51 Euro’nun üzerine çıkması Macron ve hükümete yönelik büyük bir eleştiri dalgasına neden oldu. Olaylarda, emniyet güçleri ile eylemciler arasında çıkan çatışmalarda yaklaşık 30 kişi yaralandı. 109 kişinin de gözaltına alındığı belirtildi.

Gösterilerde her geçen saat daha da öfkelenen kalabalık, otobüsleri ateşe vererek caddeleri savaş alanına döndü. Binlerce gösterici, dün sabah saatlerinden itibaren Champs-Elysees üzerindeki L’Etoile meydanında toplandı. Champs-Elysees bulvarından Concorde meydanına doğru yürümek isteyen göstericiler polis engeli ile karşılaştı. Polis yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, göstericilerin defalarca polis kordonunu yarmak için uğraştığı ancak göz yaşartıcı bomba kullanılarak geçişlerinin engellendiği belirtildi. Bazı göstericilerin polise taş fırlattığı ve barikatlar kurmaya çalıştığı aktarıldı.

En yakın arkadaşı anlattı: Kocası kıskanmasın diye giyimini bile değiştirdiAntalya'da doktor eşi Yusuf Onur Kaan Bozkurt'un (58) tabancayla vurup öldürdüğü diyetisyen Gamze Kaçar Bozkurt'un (38) en yakın arkadaşı ve danışanı Tuğba Pekdiri Avcı, "Gamze, kocası kıskanmasın diye giyimini bile ona göre ayarlıyordu. Yaşarken melek gibiydi, şimdi melek oldu gitti" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet