Geri Dön

Petrol şirketine 1 milyon Euro'luk zehirli atık cezası

Hollanda’da petrol ticaret şirketi Trafigura, Fildişi Sahilleri’ne yasadışı yollardan zehirli atık ihracatı yapmaktan ve ihracatı yapan gemiye Amsterdam’da yükleme yapıldığı sırada atığın tehlikesini gizlemesinden ötürü 1 milyon avro para cezasına çarptırıldı.

Amsterdam Bölge Mahkemesi hakimi Frans Bauduin, 2006 yılında meydana gelen skandal nedeniyle Trafigura şirketini 1 milyon avro para cezasına çarptırırken, skandaldaki rolünden ötürü şirketin bir çalışanını ve Probo Koala gemisinin Ukraynalı kaptanını suçlu buldu.

Savcılar, Trafigura’nın 2 milyon avro para cezasına çarptırılmasını talep ediyordu.

Zehirli atık, 2006 yılının ağustos ayında Fildişi Sahilleri’nde hastalıklara neden olmuştu, ancak Trafigura, Probo Koala’nın taşıdığı atığın, ciddi hastalıklara yol açmış olamayacağı konusunda ısrar ediyordu.

Kayseri'de altın ve bebek kıyafeti çalan kadın yakalandı!Kayseri'de girdikleri evlerden ziynet eşyası ve bebek kıyafetleri çaldığı tespit edilen bir kadın polis ekiplerince yakalandı. İkamette bulunan güvenlik kamerasını fark eden kadın, yakalanmamak için kamerayı kırdığı da tespit edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber