Geri Dön
Dünya‘Pilotların yanında soyundum’

‘Pilotların yanında soyundum’

Birleşik Arap Emirlikleri’nin evsahipliğindeki Küresel Kadınlar Forumu’nda konuşan eski Britanya Başbakanı Theresa May, sistemin kadın lider ihtimalini en ufak ayrıntısına kadar dışladığını söyledi.

‘Pilotların yanında soyundum’

Bunu bir örnekle anlatan May, şunları söyledi: “Kraliyet Hava Kuvvetleri’yle yaptığım bir uçuşta akşam yemeği için kıyafetimi değiştirmek gerekiyordu. Fakat uçakta soyunma kabini yoktu. Personel beni kokpite götürdü. İçeride iki pilot vardı, içimden ‘Gerçekten mi’ diye geçirdim. Bir delikanlı elinde yapışkan bant ve çarşafla geldi, pilotların arka tarafına gerip yapıştırdı, bana dönüp ‘Buyrun, bunun arkasında değiştirebilirsiniz’ dedi.”

İHA'lardan yangınla mücadelede 462 saat uçuşTerörle mücadele operasyonlarından Mavi Vatan savunmasına kadar birçok görevi başarıyla yerine getiren İHA'lar, orman yangınları ile mücadelede de yoğun kullanılıyor. Türk Silahlı Kuvvetlerine ait insansız hava araçlarının orman yangınlarıyla mücadele çalışmaları kapsamında 462 saat uçuş yaptığı öğrenildi. Özellikle söndürme çalışmalarının yönlendirilmesinde etkin kullanılan insansız hava araçları sahadan aldıkları anlık görüntülerde hava araçlarının yangınlarla mücadelesi de yer aldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet