Geri Dön

Planları suya düştü

Planları suya düştü

Vakıf için başvurdular

İngiliz Prens Harry ile eşi ABD’li Meghan Markle yeni bir hayat kurmak için bu yılın başında İngiltere kraliyet ailesinden ayrıldı. Çift İngiltere’yi de terk etti. Önce Kanada’ya gittiler. Sonra ABD’nin Los Angeles kentine yerleştiler. En önemli planlarından biri, oğulları Archie’nin adıyla yardım vakfı kurmaktı. Bunun için ABD Patent ve Ticari Marka Enstitüsü’ne (USPTO) başvuruda bulundular.

Başvuruları reddedildi

Ancak USPTO başvuruyu reddetti. USPTO, vakfın etkinliklerinin belirsizliği ve ikilinin gerekli belgeleri imzalamamış olması nedeniyle başvuruyu işleme koymadı. İngiliz kraliyetinden bağımsız bir gelir oluşturma çabasında olan Harry ile Meghan ticari faaliyetleri için “Sussex Royal” markasını tescil ettirmişti. Kurmak istedikleri vakfın akıbetinin ne olacağı ise merak konusu.

Kardeşini öldüren zanlıdan kan donduran ifadeAntalya'nın Manavgat ilçesinde 8 yaşındaki kardeşini ormanlık alanda bıçaklayarak öldüren şahıs, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Ağabey mahkemede ifadesinde, "Ben bilerek ve isteyerek öldürdüm. Babam bana ve diğer kardeşime ilgi göstermezken kardeşim Taha’nın üzerine titriyordu. Bu yüzden sırf babam acı çeksin diye sevmeme rağmen kardeşimi öldürdüm. 15 gündür onu nasıl öldüreceğimi tasarlıyordum" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber