Geri Dön
DünyaPutin’den gözdağı: Gerekirse saldırırız!

Putin’den gözdağı: Gerekirse saldırırız!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bir İngiliz savaş gemisinin Kırım Yarımadası’nı geçmesi nedeniyle İngiltere ile Karadeniz’de karşı karşıya gelinmesinden haftalar sonra, “düşmanlarına” gözdağı verdi.

Putin’den gözdağı: Gerekirse saldırırız!

Rusya’nın St. Petersburg kentinde düzenlenen Donanma Günü geçit töreninde konuşan Putin, “Sualtı, su üstü, havadaki herhangi bir düşmanı tespit etme ve gerekirse onlara karşı önlenemez bir saldırı gerçekleştirme yeteneğine sahibiz” dedi. Putin ayrıca, Rusya’nın dünyada hala rakipsiz olan en son hipersonik hassas silahları geliştirerek, dünyanın önde gelen deniz güçleri arasında yerini sağlamlaştırdığını da söyledi. Rusya’nın dünyanın en büyük ikinci nükleer silah cephaneliğine ve devasa balistik füze deposuna sahip olduğu biliniyor.

Çorlu Deresi'nden korkanlar göçüyor; yine simsiyah akıyorTrakya'da kirli suyuyla sık sık gündeme gelen Ergene Nehri'nin kollarından Çorlu Deresi, simsiyah akmaya devam ediyor. Endüstriyel atıkların yol açtığı kirlilik nedeniyle bölge halkının göç ettiğini belirten Ergene Kent Konseyi Başkanı Ercüment Tuncay, "Edirne'deki hastanelerin onkoloji servislerine gidilip, bakıldığında kanser vakalarının en fazla bu bölgeden geldiği görülecektir" dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner