Geri Dön
DünyaPutin’den Trump’a destek operasyonu iddiası

Putin’den Trump’a destek operasyonu iddiası

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, 2016 ABD seçimlerinde “mental durumu stabil olmayan” Donald Trump’ı desteklemesi amacıyla bir gizli istihbarat operasyonuna yetki verdiği iddia edildi.

Putin’den Trump’a destek operasyonu iddiası

İngiliz “The Guardian” gazetesinin ele geçirdiği “Kremlin Belgeleri”nde, Rusya’daki 3 casusluk kurumuna Trump’ın desteklenmesi için pratik yollar bulunması emri verildiği ve bu emirlerde Putin’in imzasının olduğu öne sürüldü. Belgelerde, Trump’ın kazanmasını sağlamak için “her türlü gücün kullanılması” tavsiye edildiği de kaydedildi.

Öte yandan “Washington Post”tan iki gazetecinin yazdığı “I Alone Can Fix It” (Ben tek başıma düzeltebilirim) adlı kitapta,  ABD’nin en yüksek rütbeli komutanlarının, son günlerinde Trump ve yandaşlarının bir darbe düzenlemesinden ciddi biçimde endişe duyduğu öne sürüldü.

Denizli'de alkollü genç otomobilleri taşa tuttuDenizli'nin Merkezefendi ilçesinde, aşırı alkollü olduğu öne sürülen Melih Ç. (23), yoldan geçen araçları taş atarak trafiği tehlikeye düşürdü. 4 araç atılan taşlardan zarar görürken, vatandaşlar tarafından yakalanan Melih Ç., polise teslim edildi. Melih Ç.'nin yoldan geçen araçlara taş attığı anlar ise güvenlik kamerasına da yansıdı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner