Geri Dön

Rejim Halep’e taarruza geçiyor

Cenevre görüşmeleri devam ederken, Esad rejimi Halep’e büyük bir operasyon hazırlığında

Rejim Halep’e taarruza geçiyor

Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, Beşar Esad rejiminin Halep’in kuzeyinde muhaliflerin ikmal yollarına yönelik büyük bir taarruza geçtiğini duyurdu. Gözlemevi Direktörü Rami Abdulrahman, rejimin saldırdığı Handarat Tepesi ve diğer bölgelerin ele geçirilmesi durumunda Halep’e giriş ve çıkışların kontrol altına alınacağını belirtti. Reuters haber ajansına konuşan muhalif grup Şam Cephesi’nden Abdullah Othman, “Şiddet gece vakti tırmandı. Bu alan büyük bir öneme sahip. Eğer rejim üstün gelirse, Halep’teki gücünü artıracak” dedi. Suriye medyası, Rus savaş uçakları yardımıyla gerçekleşen taarruzla ilgili yayın yapmadı. Muhalifler, rejimin Handarat Tepesi’nde ele geçirdiği bölgeleri kısa süre önce geri almıştı.
Esad’la mümkün değil
Cenevre’de Suriyeli muhalefeti temsil eden Yüksek Müzakere Komitesi Sözcüsü Salim el Muslat, ülkede gelecekte kurulacak geçiş hükümetinde Beşar Esad yönetiminden isimlerin yer almasının mümkün olduğunu vurgularken, Esad’ın kendisinin yönetimde yer almasının da mümkün olmadığını söyledi. Muslat, “Diğer tarafta gerçekten anlaşabileceğimiz insanlar var” dedi. Halep’te muhalif gruplara yönelik saldırılar, Cenevre’deki barış görüşmelerinde sık sık tansiyonun yükselmesine neden oluyor.
Esad rejimi ve muhalifler arasında Şubat ayında başlayan müzakereler, Esad’ın Halep’in kuzeyin başlattığı kapsamlı askeri harekatların ardından dağılmıştı. Cenevre’de ikinci tur görüşmeleri iki gün önce tekrar başladı.

Son dakika! Sosyal medyada Betül Aşçı skandalı! Küçük kuzenine zorla sigara içirmeye çalıştıSon dakika haberine göre; sosyal medya, Betül Aşçı isimli kadının skandal görüntüleri ile çalkalanıyor. Küçük kız kuzenine sigara içirmeye çalışan ve bu görüntüleri yayınlayan Betül Aşçı büyük tepki çekti. Küçük kızın bu durumdan rahatsız olmasına aldırış etmeden sigara içirmek için zorlamaya devam eden Betül Aşçı, bu anları Instagram hesabından takipçileri ile canlı yayında paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber