Geri Dön

Rusya bombaladı: Çok sayıda ölü var

Rus savaş uçakları dün Suriye Milli Ordusu (SMO) içinde yer alan Feylak’uş Şam’ın, Türkiye sınırına yaklaşık 10 kilometre mesafede bulunan Duveyle köyündeki eğitim kampını bombaladı. Saldırıda onlarca muhalif asker yaşamını yitirirken, çok sayıda askerin de yaralandığı bildirildi.

Rusya bombaladı: Çok sayıda ölü var
NAMIK DURUKAN Ankara

 

Rejimin saldırılarını önlemeye yönelik TSK’nın İdlib ve çevresinde kapsamlı güvenlik önlemleri devam ederken, Rus savaş uçakları muhalif gruplara yönelik son ayların en büyük hava saldırısını gerçekleştirdi.

Yoğun hava saldırısı

Dün sabah saatlerinde İdlib’in kuzeybatı kırsalındaki Ulusal Kurtuluş Cephesi Şam Lejyonu Kampı, Rus savaş uçaklarınca defalarca bombalandı. Muhalif grubun Hava Savunma Tugayı olarak bilinen kampa yönelik yoğun hava saldırısında, onlarca muhalif savaşçı yaşamını yitirdi. Yaralı sayısının ise 100’ü aşabileceği belirtildi.

Öte yandan İdlib’de rejim denetimindeki bölgede kalan 9 No’lu Morek Gözlem Noktası’ndan çekilen TSK, atıl durumdaki üç gözlem noktasını daha tahliye etmeye hazırlanırken, uluslararası M4 karayolu ile güneyde pozisyonunu güçlendiriyor. Serakib bölgesindeki askeri varlığını güçlendiren TSK, bölgedeki köy ve kasabalarda denetimlerini de artırdı.

Tam 45 yaşında! Gözü gibi bakıyor... Hepsini reddetti!Manisalı iş kadını Deniz Alya Eryılmaz (34), eşi tarafından kendisine evlilik yıl dönümü hediyesi olarak satın alınan ve halk arasında 'Hacı Murat' olarak adlandırılan 1975 model Murat 124 marka otomobiliyle yakından ilgileniyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet