Geri Dön

‘Sağlık sistemi çökebilir’

ABD’de koronavürüs salgını dolayısıyla vaka ve hastaneye yatış sayılarında rekor artış sürüyor. Noel yaklaşırken bu artış hızının süreceğinden endişe ediliyor.

‘Sağlık sistemi çökebilir’

Kovid-19 kaynaklı can kaybının 277 bini geçtiği, vaka sayısının da 14 milyon 113 bini aştığı ülkede, hastaneye yatışlar kasım ayından bu yana iki katına çıkarak 100 bini aştı.  ABD’de Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri CDC direktörü Robert Redfield, şubat ayının sonuna kadar salgın sebebiyle hayatını kaybeden sayısının 450 bine gelebileceğini ve bunun da ABD sağlık sisteminin çökmesine neden olacağı söyledi.

Obama, Bush ve Clinton aşı gönüllüsü

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) aşı üzerindeki çalışmalarını sürdürürken, eski ABD Başkanları Barack Obama, George W. Bush ve Bill Clinton’ın canlı yayında aşı olmak için gönüllü oldu. Vatandaşların aşıya olan güvenini artırmak isteyen üç eski başkan, FDA onay verdiği ve Ulusal Alerji ve Enfeksiyon Hastalıkları Enstitüsü Direktörü Anthony Fauci de desteklediği taktirde aşı olmaya hazır olduklarını belirtti. CNN International’a konuşan üç eski başkanın basın danışmanları, Obama, Bush ve Clinton’ın üzerlerine düşeni yapmak istediğini vurguladı. İngiltere’de Başbakan Boris Johnson aşı olabileceği belirtilmişti. Türkiye’de de ilk aşı yaptıracak ismin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca olacağı belirtilmişti.

Türkiye'nin en doğusunda Mehmetçik yeni kamuflajı giymeye başladıMEHMETÇİK için tasarımı 2019'da tamamlanan, tedarik işlemleri ise Milli Savunma Bakanlığınca 2020'de gerçekleştirilen yeni tip eğitim elbiseleri Türkiye'nin en doğusunda da ulaştırıldı. Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yaz aylarında aşırı sıcak ve kışın ise karla kaplı sıfırın altındaki sıcaklıklarda terörle 7/24 mücadele veren Mehmetçik de yeni kamuflajını giymeye başladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet