Geri Dön

Saldırıyla ilgili IKBY'den açıklama: Yapanlar cezalandırılacak

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Duhok'un Şeladize  ilçesinde Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) ait üs bölgesine yapılan saldırının  arkasında provokatörlerin olduğunu ve bunu yapanların cezalandırılacağını  bildirdi.

Saldırıyla ilgili IKBY'den açıklama: Yapanlar cezalandırılacak

IKBY Hükümeti, Irak'ın kuzeyinde Türk askerlerinin konuşlandığı üs bölgesine bugün gerçekleştiren saldırıya ilişkin yayımladığı yazılı açıklamada, "Saldırının arkasında provokatörler var ve cezalandırılacaklar." ifadelerini kullandı.

Açıklamada, olay hakkında ilgili kurumlarla detaylı soruşturma yürütüleceği vurgulandı.

IKBY Hükümeti'nin provokatif olayda ölü ve yaralıların olmasından üzüntü duyduğu aktarılan açıklamada, ailelere başsağlığında bulunuldu.

Milli Savunma Bakanlığı da saldırıya ilişkin bugün yaptığı yazılı açıklamada, Irak'ın kuzeyinde Türk Silahlı Kuvvetlerine ait üs bölgesine PKK terör örgütü provokasyonu sonucu saldırı gerçekleştirildiği, kısmi araç ve malzeme hasarı meydana geldiği duyurmuştu.

New York'ta mağazalar yağmaya karşı vitrinlerini plakalarla kapattıABD'de yeni tip corona virüs (covid-19) salgının merkezi haline gelen New York'ta ünlü markalar, mağaza vitrinlerini, yağma ihtimaline karşı tahta plaka ve kalaslarla kapattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber