Geri Dön

Şampiyona davet yok

NBA şampiyonu Golden State Warriors’ın formasını giyen Stephen Curry ile ABD Başkanı Donald Trump arasındaki gerginlik büyüyor.

Şampiyona  davet yok

Önceki bir demecinde şampiyon takımın geleneksel olarak gerçekleştirdiği Beyaz Saray ziyaretine katılmak istemediğini

Şampiyona  davet yok
söyleyen Curry, ABD Başkanı Trump’ın, “Şampiyon bir takım için Beyaz Saray’ı ziyaret etmek büyük onurdur. Görünüşe bakılırsa Curry tereddüt ediyor. O halde davet geri çekilmiştir” açıklamasına, “Trump’ın, ABD halkının çoğunluğuna saygı duymadığını düşünüyorum. Hepimiz bir duruş sergilemeliyiz” cevabını verdi.

‘Artık bir onur değil’

Curry’e destek Lebron James’ten gelirken, James Twitter’da, “Seni serseri, Curry gelmeyeceğini söylemişti. Ortada davet falan yok. Beyaz Saray’ı ziyaret etmek, sen oraya gelene kadar bir onurdu” sözlerini paylaştı.

Curry ise James’in mesajı üzerine “Bu gibi durumlarda tepki göstermek cesaret ister” yorumunu yaptı.

Gerilimin ardından NBA Başkanı Adam Silver ise şu açıklamayı yaptı:

“Şampiyon takımın Beyaz Saray’a gitmesinden yanaydım. Fakat önemli meselelerde yorum yapmaya devam eden oyuncularımızla gurur duyuyorum.”

Polisle çatışmaya girip kaçan şahıs yakalandıKonya'da kendisini gözaltına almaya gelen polis ile girdiği çatışmada yara almadan yakalanan Hamza T. (23), adliyeye sevk edildi. Poliste 35 suçtan kaydı bulunan Hamza T.'nin salı günü sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiği için polis tarafından durdurulmak istendiği ancak ekip otosuna ateş edip, kaçtığı ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet