Geri Dön
DünyaSanal Gucci ürünleri çok ucuza satıldı

Sanal Gucci ürünleri çok ucuza satıldı

İtalyan moda devi Gucci’nin, çevrimiçi oyun platformu Roblox’ta ‘mağaza’ açması platformu ağırlıklı oalrak kullanan ‘Z kuşağında’ alışveriş çılgınlığına neden oldu.

Sanal Gucci ürünleri  çok ucuza satıldı

Geçen ay sadece 2 haftalığına açık kalan ‘Gucci Garden’ adlı mağaza alanı, oyuncuların avatarları (oyundaki kişilikleri) için alabileceği ürünler sundu. Platformun 42 milyon kullanıcısı, koleksiyonluk ve sınırlı sayıda Gucci aksesuarlarının bazılarını ücretsiz bazılarını ise 1,20 ila 9 dolar arasında düşük bir fiyatla satın aldı. Ancak ‘Gucci Garden’ın 2 haftanın sonunda kapanmasının ardından söz konusu ürünlerin fiyatı bir anda arttı.

Fiyatlar iki günde fırladı

Sınırlı sayıda satılan Gucci ‘Queen Dionysus’ çantasının platformdaki fiyatı başlangıçta sadece 475 Robux (5,50 dolar) iken, iki günde yalnızca bir saatliğine mevcut olduğu için sonunda 4.115 dolar değerindeki 350 bin Robux’a satıldı. Söz konusu çantanın ‘gerçek’ fiyatının oyundakinden daha ucuz olduğu belirtildi. Roblox’un marka ortaklıklarından sorumlu başkan yardımcısı Christina Wootton, oyuncuların, ünlü modaevi işbirliğiyle kişiliklerini avatarlarında ifade etme arzusunu karşıladığını söyledi. Wootton, “Z kuşağı  bazen sanal ürünleri fiziksel ürünlerden daha değerli görüyor. Bir araya gelen, sosyalleşen ve arkadaşlarıyla bağlantı kuran çok fazla insan var ve dijital benliklerini moda aracılığıyla temsil etmek istiyorlar” dedi.

 

18 Haziran koronavirüs tablosu belli oldu! İşte günlük vaka sayısı...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu belli oldu. Türkiye'de son 24 saatte 224 bin 128 Kovid-19 testi yapıldı, 5 bin 575 kişinin testi pozitif çıktı, 59 kişi hayatını kaybetti. Vaka ve vefat sayısında düne göre düşüş gözlemlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet