Geri Dön

Şarkıdaki ‘Kahpe Bruni’ Carla Bruni Sarkozy mi?

Fransa’nın “La Fouine” (sansar) takma adlı Fas kökenli tanınmış rap şarkıcısı Laouni Mouhid’in, son şarkısında Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin eşi Carla Bruni-Sarkozy’den Arapçada fahişe anlamına gelen “Kahba Bruni” (Kahpe Bruni) diye söz ettiği iddia edilince, Sarkozy’lerin mahkemeye baş vurup vurmayacağı konuşulmaya başlandı

Şarkıdaki ‘Kahpe Bruni’ Carla Bruni Sarkozy mi?

‘Hamdolsun iyiyim’
28 yaşındaki Mouhid’in, Fransızca, İngilizce ve Arapça sözcükleri iç içe kullandığı son albümünün adı “Mes Reperes” (işaret noktalarım); Carla Bruni’ye “kahpe” diye hitap ettiği tartışmalı şarkısının adı da “Moi Ça Va Hamdoullah” (Hamdolsun iyiyim) şeklinde.
Ancak Faslı şarkıcı, Carla Bruni’yle ilgili olarak şarkının ortalarına doğru “Bir kahpe Bruni’ye ihtiyacım var” diye sesleniyor. Kamuoyunda da bunun hakaret anlamı taşıyıp taşımadığı üzerinde duruluyor. Skyrock adlı müzik radyosu sunucusu Fred Musa, “Bruni” sözcüğünden kastın mutlaka Carla Bruni olmadığını, saçlarını siyaha boyatmış kadın anlamına da gelebileceğini öne sürdü. Ancak şarkıcının kendisi henüz bir açıklamada bulunmadı. Daha önce de başka şarkıcılarca en az iki kez rap şarkılarında Carla Bruni’ye benzer anlam taşıyabilecek sıfatlar yakıştırılmıştı.

Hatay'da korkutan yangınHatay'ın Samandağ ilçesinde müstakil evde çıkan yangın hasara neden oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet