Geri Dön
DünyaŞehirde dolaşan deniz aslanı suya götürüldü

Şehirde dolaşan deniz aslanı suya götürüldü

ABD'de Oregon eyaleti yaban hayatı polisleri, Lincoln City sakinleri tarafından görülen bir deniz aslanına denize geri dönmesi için eşlik etmek zorunda kaldı.

Şehirde dolaşan deniz aslanı suya götürüldü

Yetkililere göre deniz aslanı, cuma akşamı Lincoln City Polis Departmanı'na ihbar edildiğinde ABD 101 No.lu Otobanı'na doğru giderken görülmüştü.

Kolluk kuvvetleri, Oregon Eyalet Polisi'nden (OSP) destek istedi ve OSP'ye bağlı bir yaban hayatı polisi, cuma gecesi Lincoln City'deki çağrıya yanıt verdi.

OSP yapılan bir görüşmenin ardından deniz aslanına kontrplak kaplamayla Oregon kıyı şeridine kadar eşlik etmeye karar verildiğini açıkladı.

Deniz aslanı daha sonra en yakın su kütlesi olan ve doğrudan Pasifik Okyanusu'na akan Schooner Deresi'ne doğru iki sokak öteye güdüldü.

OSP'nin Facebook sayfasında paylaşılan video, yerel halkın görünüşe göre "Tiffany" adını verdiği deniz aslanını ışıklar ona çevrilmiş halde Schooner Deresi'nde gösteriyordu.

Eyalet Polisi, deniz aslanının "güvenli bir şekilde setten aşağı Schooner Deresi'nin bir kanalına kaydığını", hayvanın orada suların yükselmesini bekleyeceğini belirtti.

"Küçük bir kalabalık" kurtarma operasyonunun sonunu izledi ve OSP'ye göre "Deniz aslanı derede baloncuklar çıkarırken 'Aferin Tiffany' tezahüratı yaptı".

OSP, "O sırada sular çekiliyordu, bu yüzden çok fazla su yoktu fakat deniz aslanı sular yükselene kadar kanalda dinlenebilecek. Ardından Siletz Körfezi'ne ve Pasifik Okyanusu'na yüzebilecek" dedi.

Oregon Balık ve Yaban Hayatı Departmanı'na göre eyalet, üç deniz aslanıyla iki fok balığı türüne ev sahipliği yapıyor ve bu hayvanlar sık sık görülüyor.

Yarıyıl tatili için flaş karar! Vali Yerlikaya duyurdu
Süper Loto'da 119 milyon 693 bin 823 TL'lik büyük ikramiye sahibini buldu
4 maddelik kritik teklif Meclis'ten geçti! Vergiden muaf tutulacaklar
Erdoğan 'talimatı verdim' diyerek sıcak gelişmeyi duyurdu
İBB'den flaş uyarı: İzlanda kışı geliyor
Belediyede rüşvet skandalında yeni gelişme!
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu
Hadise bombayı patlattı! Sürpriz haberi Instagram'dan paylaştı
Gökhan Gönül bu sezon bir ilki yaşadı
Rum yönetiminden skandal YPG kararına Türkiye'den sert tepki!
Fenerbahçe yönetimine: Getiremiyorsunuz!
Genç öğretmenin katiline linç girişimi! Öfke dalga dalga yayılıyor
Takipçilerine seslendi! 'Çocukluğum zorbalıkla geçti'
Başakşehir ve Galatasaray transfer yarışında
Yemeksepeti, 2021’in hızlı ticaret trendlerini açıkladı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler