Geri Dön
DünyaSeri tecavüzden yargılanıyordu! Kendi avukatını bile tanıyamıyor...

Seri tecavüzden yargılanıyordu! Kendi avukatını bile tanıyamıyor...

Ron Jeremy'nin seri tecavüz davası, hapisteki yetişkin filmi yıldızının psikiyatrik değerlendirmeden geçirilmesinin istenmesinin ardından bu hafta askıya alındı.

Seri tecavüzden yargılanıyordu! Kendi avukatını bile tanıyamıyor...

Gerçek adı Ronald Jeremy Hyatt olan 69 yaşındaki yetişkin filmi oyuncusu hakkında ağustosta 1996'ya kadar uzanan 34 farklı cinsel saldırı suçlamasıyla soruşturma açılmıştı.

Cinsel saldırıya maruz kaldığı iddia edilen 21 kişinin yaşları 15 kadar küçükten 51'e kadar değişiyor. Jeremy suçsuz olduğunu iddia etmişti.

17 Mart Perşembe günü kendi avukatını tanıyamadığının bildirilmesi üzerine dava için kritik önem taşıyan bir duruşma ertelendi.

ABD medyasında yer alan haberlere göre Jeremy'nin savunma avukatı Stuart Goldfarb mahkemeye "Az önce onun tutulduğu hücredeydim, dikkatini çekmeye çalıştım ancak başarılı olamadım" dedi.

"Kim olduğumu anlayamadı ve ne ben ne de mübaşir onu buraya gelmesi için tekerlekli sandalyeye oturmaya ikna edebildik. Bu şartlar altında buraya gelmeye zorlanmaması gerektiğini düşünüyorum."

Hakim George Lomeli yargılamayı askıya alma kararını açıklamadan önce mübaşirin de Jeremy'yi "tutarsız" ve "emirlere uymayan" olarak tanımladığını belirtti. Jeremy'nin 19 Nisan'da ceza mahkemesine dönmesi planlanırken dava şimdilik akıl sağlığı mahkemesine sevk edildi ve duruşma 1 Nisan'da yapılacak.

21 kadının büyük jüri önünde verdiği ve geçen eylülde erişime açılan ifadelerde, Jeremy'nin yıllarca aynı taktikleri kullanıp tecavüz ettiği ve cinsel saldırıda bulunduğu kadınlarla tanışmak ve çoğu zaman onları izole etmek için ününden faydalandığı iddia ediliyor.

Adı yalnızca Jane Doe 8 olarak verilen bir kadın 2013'te West Hollywood'daki bir ızgara barında Jeremy'yi gördüklerinde arkadaşına "Onunla fotoğraf çektirip imzasını alsak komik olmaz mıydı?" dediğini hatırlıyor. Kadın ifadesinde dakikalar sonra cinsel saldırıya maruz kaldığını söylüyor. Birkaç kadın saldırıların restoran tuvaletinde meydana geldiğini iddia ediyor.

Rolling Stone'un haberine göre 17 Mart'taki duruşmada Jeremy'nin davanın 21 ayrı yargılamaya ayrılması talebinin ele alınması gerekiyordu. Fakat savcılar bu talebe itiraz etmiş, Jeremy'nin yargılandığı suçların aynı türden kanun ihlallerini içerdiğini savunmuştu.

Yargıç, Jeremy'nin akıl sağlığı değerlendirmesini beklerken başka argümanları dinlemeyi reddetti.

Kaynak: Independent Türkçe