Geri Dön

Serveti yine davalık!

Çin'de, bir Feng Şui uzmanı, Asya'nın en zengin kadını Nina Wang'in servetini ölmeden önce kendisine bıraktığı iddiasını reddeden mahkemenin kararını temyize gitti.

Serveti yine davalık!

Serveti yine davalık
Feng Şui uzmanı Tony Çen, Nina Wang'in 2006 yılında yazdığı vasiyetini, 4,2 milyar dolarlık servetin kendisine bırakıldığı iddiasına destek olarak gösterdi.

Çin'de geçen yıl görülen davada yargıç, Nina Wang'in servetini ailesine bıraktığı 2002 tarihli vasiyetin geçerli olduğuna hükmetmişti.

Wang yaşarken Forbes dergisi tarafından dünyanın en zengin 154'üncü, Asya'nın en zengin kadını olarak gösterilmişti.

2007 yılının Nisan ayında hayatını kaybeden Wang'in, bir önceki yıl yazdığı vasiyetinde bütün servetini Tony Çen'e bıraktığı belirtilmişti. Yerel medyanın haberlerinde, Çen'in, kanser hastası Nina Wang'a, mirasını kendisine bırakması halinde "sonsuza kadar veya en azından çok uzun bir süre" yaşayacağını söylediği belirtilmişti.

Feng Şui, Çin'de doğal enerjileri kullanarak insanların şansını ve sağlığını iyileştirmeyi amaçlayan bir öğreti.

'Kayalıklardan bir kişi düştü' iddiası ekipleri harekete geçirdiKayseri'nin Talas ilçesinde "Kayalıklardan biri düştü" diye ihbar alan ekipler harekete geçti. Dik yamaçlarda yaklaşık 3 saat boyunca arama yapan ekipler düşen birine rastlamadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber