Geri Dön
Dünya‘Şiddet’e karşı adaletin sesi

‘Şiddet’e karşı adaletin sesi

Aktör Johnny Depp, eski eşi Amber Heard’ü dövdüğünü yazan gazeteye açtığı davayı kaybetmişti. Johnny Depp temyiz mahkemesine başvurarak karara itiraz etmişti. Temyiz mahkemesi de itirazı reddetti

‘Şiddet’e karşı adaletin sesi

İngiltere’nin ünlü tabloid gazetesi The Sun, ABD’li oyuncu Johnny Depp’in eski eşi olan meslektaşı Amber Heard’e bir yıllık evlilikleri sırasında şiddet uyguladığını yazmıştı. Johnny Depp (57) bu nedenle The Sun’a açtığı iftira davasını kaybetmişti. Aktör ardından Londra Temyiz Mahkemesi’ne başvurarak mahkemenin kararına itiraz etmişti. Dosyayı karara bağlayan Londra Temyiz Mahkemesi de Johny Depp’in itirazını reddetti. Böylece ünlü aktörün bu davayla ilgili tüm itiraz yolları kapandı.

Londra Temyiz Mahkemesi hâkimlerinin açıklamasında, yerel mahkeme kararının bozulması için herhangi bir neden olmadığı, davanın adil bir şekilde tamamlandığı bildirildi. Amber Heard’ün (34) sözcüsü de yaptığı açıklamada, “Amber Heard temyiz mahkemesinin kararından çok memnun. Zaten sonuca hiç şaşırmadı. Çünkü davada şiddet gördüğüne dair sunduğu kanıtları inkar etmek mümkün değil” dedi. The Sun gazetesinden yapılan açıklamada da karardan duyulan memnuniyet ifade edildi ve “Gazete, bu temyiz başvurusunun kabul edilmediğine dair verilen karardan çok memnun” açıklaması yapıldı.

‘12 kez dövdü’

Londra’da Johnny Depp’in The Sun gazetesine açtığı iftira davasını gören mahkemenin yargıcı Andrew Nicol, geçen kasım ayında aktörün aleyhinde karar vermişti. Karar metninde, şiddet döngüsünün 2013 yılında başladığı ve Johnny Depp’in eski eşi Amber Heard’ü evlilikleri sırasında 12 kez darp ettiği belirtilmişti. Kararda ayrıca evlilikleri boyunca Depp’in uyuşturucu ve alkol aldıktan sonra da eşini darp ettiği bildirilmişti

Yanan orman alanı için bekletilen tohumları çalan hırsızlar, yakalandıMersin'in Anamur ilçesinde yanan ormanlık alanların tekrar ağaçlandırılması için bekletilen 450 kilogram kızıl çam tohumunu çalan 4 şüpheli, jandarma tarafından yakalandı. Adliyeye sevk edilen şüpheliler, tutuklanarak cezaevine gönderildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner