Geri Dön

Sırbistan Başbakanı'ndan NATO'ya suçlama
Sırbistan Başbakanı Voyislav Koştunitsa, NATO'nun 9 yıl önce, Kosova'da bir ''NATO devleti'' kurmak için Sırbistan'ı bombaladığını iddia etti.

Koştunitsa, bombardımanın 9'uncu yıl dönümü dolayısıyla Tanjug ajansına yaptığı açıklamada, "NATO bombardımanında Sırbistan'ın tahrip edilmesindeki amacın Kosova'yı dünyanın ilk 'NATO devleti' yapmak olduğunun artık gün gibi ortada olduğunu" söyledi.

Belgrad'a göre, 24 Mart-10 Haziran arasında 78 gün süren bombardımanda yaklaşık iki bin sivil ile bin Sırp asker ve polis öldü.

Bu arada, Kosova Başbakanı Haşim Taçi, "NATO'nun Kosova'da özgürlük, barış ve demokrasi gibi Batı uygarlığı değerlerini savunmak için harekete geçtiğini" ve dokuz yılın ardından Kosova'nın özgür olduğunu kaydetti.

Bağımsızlığını ilan eden Kosova, 1999'da Sırbistan ve Yugoslavya Devlet Başkanı Slobodan Miloşeviç'e (1941-2006) karşı başlatılan NATO'nun tarihindeki tek savaş sonunda, NATO ve BM himayesine geçmişti.

Kırıkkale'ye şehit ateşi düştüBitlis'in Tatvan ilçesinde askeri helikopterin kaza kırıma uğraması sonucu şehit olan Astsubay Kıdemli Üst Çavuş Ömer Umulu'nun (40) şehadet haberi, memleketi Kırıkkale'deki evine ulaştı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet