Geri Dön
DünyaSon dakika... ABD, Kaşıkçı raporunu yayınladı! 'Emri o verdi...'

Son dakika... ABD, Kaşıkçı raporunu yayınladı! 'Emri o verdi...'

ABD'nin Cemal Kaşıkçı raporuna göre suikast emrini Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman verdi. CNN'in duyurduğu gelişmeye göre Prens Selman, Kaşıkçı'nın "yakalanması ya da öldürülmesi" talimatını verdi.

Son dakika... ABD, Kaşıkçı raporunu yayınladı! 'Emri o verdi...'

Başkan Joe Biden yönetimi, ABD istihbaratının 2018 Cemal Kaşıkçı suikastine ilişkin raporunu yayınladı.

CNN'in ABD istihbaratına dayandırdığı haberine göre, Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Suudi muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın 2018 cinayetini onayladı ve emri verdi.

Habere göre Prens Selman, Kaşıkçı'nın "yakalanması ya da öldürülmesi" talimatını verdi.

Rapor, Prens Selman'ın karar alma üstündeki kontrolüne, kilit danışmanlarla doğrudan ilişkisine ve muhalifleri susturmak için şiddete başvurulmasını desteklemesine dayandırıldı.

Raporda, ABD istihbaratının, Prens Selman adına olaya karışarak Kaşıkçı'nın ölümünden sorumlu olduğu konusunda "son derece emin" olunan 21 kişilik bir listeye yer verildi.

Rapora göre Suudi Prens, Kaşıkçı'yı krallığa tehdit olarak görüyordu ve susturulması için şiddete başvurulmasını destekledi. Raporda, Suudi yetkililerin, Prens Selman'ın onayı olmadan böyle bir harekete kalkışmalarının "oldukça düşük olasılık" olduuğu ifadesine yer verildi.

 

Ön safta mücadele ettiği koronavirüsü yendi, sadece kurallara uyulmasını istediİZMİR'de, koronavirüsü yenerek sağlığına kavuşan 112 sağlık personeli 43 yaşındaki Olcay Demirci, son günlerdeki vaka artışına dikkat çekerek, Maske, mesafe ve hijyene her zaman dikkat etmekte fayda var. Vakalar son günlerde ciddi oranda arttı. Biraz daha dikkat edersek, toplum olarak bunu yenebiliriz diye düşünüyorum dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet