Geri Dön
DünyaSon dakika... Almanya'da araçlı saldırı

Son dakika... Almanya'da araçlı saldırı

Trier kentinde kalabalığın arasına dalan bir cip, iki kişinin ölümüne yol açtı. Polis, insanları havaya fırlatarak ilerleyen aracın 10'u aşkın kişinin de yaralanmasına neden olduğunu duyurdu.

Almanya’nın batısında yer alan Trier kentinde bir aracın yaya trafiğine ayrılmış bir alana girerek yayalara çarptığı bildirildi.

Trier Polisi Twitter’dan yaptığı açıklamada olayda iki kişinin yaşamını yitirdiğini, 10'u aşkın insanın yaralandığını duyurarak vatandaşlara bölgeden uzak durmaları çağrısında bulundu. Polis sürücünün gözaltına alındığını belirtti.

Kamu yayın kurumu SWR, Belediye Başkanı Wolfram Leibe'ye dayandırdığı haberinde olayda iki kişinin yaşamını yitirdiğini ve 15 yaralı olduğunu duyurdu.

Yerel gazete Trierischer Volksfreund görgü tanıklarına dayandırdığı haberinde koyu gri bir Range Rover’ın yayaların arasına yüksek hızla dalıp, insanları havaya fırlatarak ilerlediğini bildirdi. Şehir merkezinin kordon altına alındığı aktarılıyor.

Türk askerinin Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki görev süresi uzatıldıTürk Silahlı Kuvvetlerin'in (TSK), Birleşmiş Milletlerin (BM) Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'nde icra ettiği harekat ve misyonlara katılımına ilişkin verilen yetkinin bir yıl daha uzatılmasıyla ilgili Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler