Geri Dön
DünyaSon dakika: Binlerce kişinin telefonuna aynı anda aynı mesaj gelecek! Alarm...

Son dakika: Binlerce kişinin telefonuna aynı anda aynı mesaj gelecek! Alarm...

İngiltere'de bugün, yeni afet sistemi testi uygulanacak. Bu alarm sistemi, yakınlarda büyük bir kriz, yangın, doğal afet veya terör olayı meydana geldiğinde telefonda görünecek.

Son dakika: Binlerce kişinin telefonuna aynı anda aynı mesaj gelecek! Alarm...

İngiltere'de hükümet yeni afet sistemini test ederken bugün binlerce insan acil durum testi uyarısı alacak. Başka pek çok ülkede kullanılan uyarı, yakınlarda büyük bir kriz, yangın, doğal afet veya terör olayı meydana geldiğinde telefonda görünecek.

Tam sistem yaz aylarında piyasaya sürülecek ve önümüzdeki birkaç hafta içinde bir dizi test uyarısı denenecek. Ülke genelindeki Android kullanıcılarına bugünün ilk uyarı gönderilecek.

Deneme mesajında, "Bu, Acil Durum Uyarıları hizmetinin bir mobil ağ operatörü testidir. Herhangi bir işlem yapmanız gerekmez. Daha fazlasını öğrenmek için gov.uk/alerts adresini arayın." ifadeleri yer alacak.

Mirror gazetesinin aktardığına göre, cep telefonları mesaj geldiğinde siren benzeri yüksek sesler çıkarabilir. Cep telefonu şebekeleri tarafından gönderilecek uyarının, yerel saatle 13:00 ile 14:00 arasında gerçekleşeceği aktarıldı.

30 Temmuz koronavirüs tablosu belli oldu! İşte günlük vaka sayısı...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu belli oldu. Türkiye'de son 24 saatte 256 bin 460 Kovid-19 testi yapıldı, 22 bin 83 kişinin testi pozitif çıktı, 69 kişi hayatını kaybetti. Kovid-19'la mücadele kapsamında son 24 saatte birinci, ikinci ve üçüncü doz toplam 1 milyon 424 bin 550 aşı uygulandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet