Geri Dön

Son dakika... California'da deprem!

ABD'nin batısından geçen Pasifik Ateş Çemberi fay hattında hareketlilik var, 5.6'lık depremin yanı sıra çok sayıda sarsıntı kaydedildi.

Son dakika... California'da deprem!

ABD'nin batı yakasındaki California'da 5.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS), merkez üssü sahil kıyısındaki Petrolia olan sarsıntının yerin 9 kilometre altında gerçekleştiğini bildiriyor.

Tarihi depremlere sahne olan ABD'nin batı kıyısı, yeryüzünün en büyük su kütlesi Pasifik Okyanusu'nu boydan boyda kat eden Pasifik Ateş Çemberi fay hattının üzerinde yer alıyor.

5.6 büyüklüğündeki deprem dışında bölgede sismik bir hareket olduğu göze çarpıyor. Son 24 saatte en büyüğü 5.4 olmak üzere çok sayıda sarsıntı kaydedildi. USGS verileri, iki kez 5.4, 5, 4.7, iki kez 4.2, 3.3, 3.1, 3 büyüklüğünde depremlerin olduğunu gösteriyor.

Dünyada en fazla depremin meydana geldiği hat olan Pasifik Ateş Çemberi, aynı zamanda onlarca aktif volkana ev sahipliği yapıyor.

Hazır beton tesisindeki heyelan anı kameradaTrabzon'da Of-Çaykara karayolu Dumlusu mevkisindeki hazır beton döküm tesisi çevresinde meydana gelen heyelan anı, şantiye çalışanınca cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Heyelanda, yamaçta bulunan 2 katlı boş evin toprakla birlikte şantiye alanına sürüklendiği görüldü. Görüntüde; toprak kayma anı sırasında, kayıt yapan kişinin, 'Beton santralimiz gitti, eyvah eyvah, arabaları alın oradan' diye bağırarak uyardığı duyuluyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber