Geri Dön
DünyaSon dakika... Çekya'dan 'Rusya'yla bağlantılı patlama' açıklaması!

Son dakika... Çekya'dan 'Rusya'yla bağlantılı patlama' açıklaması!

Çekya Başbakanı Andrej Babiş, ülkede 2014'te meydana gelen ve Rusya ile bağlantısı olduğu iddia edilen patlamanın ''devlet terörü'' olarak adlandırılamayacağını söyledi.

Son dakika... Çekya'dan 'Rusya'yla bağlantılı patlama' açıklaması!

 

Babiş, ülkede 2014'te yaşanan patlamayla bağlantısı olduğu gerekçesiyle 18 Rus diplomatın sınır dışı edilmesi kararıyla ilgili açıklamalarda bulundu. 

Patlamada hedefin Çekya olmadığını, bir Bulgaristan girişimcinin mallarının hedef alındığını aktaran Babiş, ''Şu ana kadar iddia edildiği gibi devlet terörü olmadığını vurgulamak isterim. Rusya, bir Bulgar silah tüccarının mallarını hedef aldı, Çekya'ya karşı saldırıda bulunmadı.'' diye konuştu. 

Babiş, 17 Nisan'da yaptığı açıklamada, 18 Rus diplomatın Rusya istihbarat servisine çalıştığını ve 2014'te ülkenin Güney Moravya bölgesinde bir mühimmat deposunda meydana gelen patlamayla ilişkisinin olduğu yönünde ciddi şüpheler olduğunu söylemiş, bu gerekçeyle 18 Rus diplomatın 48 saat içinde ülkeyi terk etmelerinin istendiğini duyurmuştu. 

Rusya da, Çekya'nın Moskova Büyükelçiliğinde çalışan 20 diplomatı sınır dışı etme kararı almıştı.

Paulina Porizkova önce dans etti, sonra ağladıSosyal medyayı en çok kullanan ünlülerden biri olan model Paulina Porizkova, son paylaşımıyla takipçileri tarafından mesaj yağmuruna tutuldu. 37 yıl sonra ilk kez yalnız kalan ünlü model bir yandan dans etti, bir yandan da gözyaşlarını sildi. O anları sosyal medyadan paylaşan model "Evet, ben kimseye ihtiyaç duymayan güçlü bir kadınım" diye yazdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet